شناسه خبر: ۱۰۹۵۹۷
لینک کوتاه کپی شد

حکم حبس برای یک گاو در یک دادگاه!

کشور سودان در شرق آفریقا جوان‌ترین و یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است اما درگیر جنگ داخلی است. در این میان گاوها به معضلی جدی تبدیل شده‌اند تا آنجا که دادگاه‌های این کشور آنها را محبوس می‌کنند

به گزارش صبح تازه ؛ پلیس سودان جنوبی یک گاو و صاحبش را به جرم قتل بازداشت کرد. این گاو غول پیکر متهم به قتل یک پسر ۱۲ ساله است. چند روز قبل هم یک قوچ به جرم قتل به سه سال زندان محکوم شده بود.

به گفته پلیس، این گاو نر در حال گردش عصرگاهی‌اش بود که به نزدیکی یک مزرعه رسید و به این کودک حمله کرد و او را بلافاصله کشت. این حیوان مخصوص کشیدن گاوآهن در این کشور آفریقایی بوده است. این گاو نر اکنون در یک ایستگاه پلیس بازداشت است.

کمتر از یک ماه قبل نیز یک قوچ در همان منطقه به یک زن ۴۵ ساله حمله کرد و او را کشت. این قوچ اکنون زندانی است. پلیس این کشور که معتقد است باید امنیت مردم را تامین کند، پس از ورود به این پرونده‌ها صاحب حیوان را معمولا بی‌گناه می‌داند.

طبق قوانین سودان، هر حیوان اهلی که یک نفر را می‌کشد، بعد از گذراندن دوران محکومیت، به عنوان غرامت به خانواده قربانی داده می‌شود. صاحب حیوان نیز با توجه به شرایط ممکن است جریمه دیگری دریافت کند. در این کشور فقیر که درگیر جنگ داخلی است، از دام‌ها برای خرید خانه، پرداخت جهیزیه و غرامت استفاده می‌شود. یک گاو می‌تواند ده‌ها میلیون تومان قیمت داشته باشد.

حکم حبس چندین ساله برای یک گاو | جوان‌ترین کشور دنیا با معضلی عجیب روبه‌رو است

آ‍ژو ماجوک، کارشناس تحلیلگر سودان جنوبی، به ایندیپندنت گفت: «گاوها برای جوامع دامدار محوری هستند و اهمیت فرهنگی و معنوی دارند. مالکیت این حیوانات نشان‌دهنده ثروت یک خانواده است.» در میان ناامنی گسترده‌ای که گریبان جوان‌ترین کشور جهان را گرفته، یورش گاوها به یک معضل بزرگ تبدیل شده است. به گفته ماجوک، آمار دقیقی در دست نیست اما تلفات سالانه‌ای که بر اثر حمله گاوها در سودان جنوبی رخ می‌دهد ممکن است به صدها نفر برسد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار