شناسه خبر: ۱۱۰۳۸۱
لینک کوتاه کپی شد

پیرترین میمون عنکبوتی چشم آبی جهان را بشناسید! +عکس

الویس ۶۰ ساله پیرترین میمون عنکبوتی جهان شد که چشمان آبی نیز دارد!

به گزارش صبح تازه؛ میمون‌های عنکبوتی معمولاً بیش از ۴۰ سال عمر نمی‌کنند، اما یکی از آنها در باغ وحش بویز (Zoo Boise) اخیراً ۶۰ سالگی خود را جشن گرفت و می‌تواند پیرترین میمون عنکبوتی جهان باشد. این میمون چشم آبی به نام الویس در سال ۱۹۷۳ برای زندگی در باغ وحش آمده بود، اما قبلاً توسط فردی به باغ وحش دنور اهدا شده بود.

جف آگوستا، مسئول روابط عمومی باغ وحش بویز گفت: «او به طرز دیوانه کننده ای هنوز فعال است.»کارکنان باغ وحش از تاریخ دقیق تولد الویس مطمئن نیستند، اما آن را هر سال در ۲ جولای جشن می گیرند.

الویس موهای مشکی و یک لکه سفید کوچک روی پیشانی خود دارد. او از اندام بلندش برای تاب خوردن در میان درختان و گرفتن غذا در طول مسیر استفاده می کند. به گفته آگوستا، الویس با وجود خوش‌رویی، با برخی از کارکنان کمی بداخلاق است و تنها کارکنان زن را ترجیح می‌دهد.

آگوستا گفت: «الویس هیچ یک از مردانی را که در باغ وحش کار می کنند دوست ندارد. به طور خاص، او از من متنفر است.»میمون‌های عنکبوتی در مکزیک، پاناما و اکوادور یافت می‌شوند.

پیرترین میمون عنکبوتی جهان۱

آنها دارای مفاصل شانه انعطاف پذیر هستند که به آنها کمک می کند به راحتی از شاخه ای به شاخه دیگر بپرند. آنها دمی دارند که می تواند مانند اندام حرکتی اضافه از آن استفاده کنند. قسمت زیرین دم دارای یک سطح اصطکاکی است که حداکثر مهارت را برای حرکت فراهم می کند و مانند اثر انگشت انسان، آثار منحصر به فردی را ارائه می دهد.

رنگ‌های این میمون ها در میان گونه‌هایشان متغیر است، اما همه نوزادان با صورت و گوش‌های صورتی متولد می‌شوند. میمون‌های عنکبوتی معمولاً میوه می‌خورند و مطالعه‌ای در اوایل سال جاری نشان داد که این میوه ها معمولاً دارای غلظت الکل بین یک تا دو درصد است که به عنوان محصول جانبی تخمیر طبیعی ایجاد می‌شود. حیوانات در واقع از الکل میوه ها برای انرژی استفاده می کنند.

 

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار