شناسه خبر: ۱۰۷۵۲۳
لینک کوتاه کپی شد

روسیه مجارستان را با خود همراه کرد

​به گزارش صبح تازه، نخست‌وزیر مجارستان گفت که با هرگونه تحریم اتحادیه اروپا بر بخش انرژی روسیه مخالف است و به همین دلیل است که کشورش دستور مسکو مبنی بر پرداخت هزینه واردات گاز به روبل روسیه را خواهد پذیرفت.

 به گزارش صبح تازه، پس از اسلواکی حالا مجارها به دلیل نیاز شدید این کشور به واردات گاز روسیه حاضر شده اند که در ازای واردات گاز به روسیه روبل پرداخت کنند.

 ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان می‌گوید این کشور هیچ مشکلی با تقاضای پرداخت انرژی مسکو ندارد

اوربان توضیح داد که مجارستان تسلیم فشار نخواهد شد و از محدودیت‌های عرضه نفت و گاز از روسیه حمایت نخواهد کرد زیرا این یک "خط قرمز" برای مجارستان است.

پیشتر در ۶ آوریل، پیتر سیجارتو وزیر امور خارجه این کشور گفته بود که قراردادهای گاز موضوعی بین کشورش و روسیه است و اتحادیه اروپا «هیچ نقشی» در این توافق ندارد.

به گفته اوربان، مجارستان از واشنگتن پیروی نخواهد کرد و به ممنوعیت تجارت انرژی با روسیه نخواهد پیوست. وی تاکید کرد: «این موضوع قابل بحث نیست» زیرا «بار اقتصادی و سیاسی غیرقابل تحمل برای مجارستان خواهد داشت».

نخست وزیر مجارستان نیز خاطرنشان کرد که ۸۵ درصد کل گاز مصرفی در مجارستان از روسیه تأمین می‌شود و ۸۵ درصد از خانوارهای مجارستانی از گاز استفاده می‌کنند.

وی افزود: سوخت‌های مورد نیاز این کشور نیز از نفت تولید می‌شود که ۶۴ درصد آن نیز توسط روسیه تأمین می‌شود.

بر اساس گزارش رسانه‌های غربی بسته پنجم تحریم‌های ضد روسیه ممکن است در تاریخ ۶ آوریل توسط اتحادیه اروپا تصویب شود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

 • کرامت سلیمی ارسالی در

  درگیری روسیه و اوکراین را نمی توان یک جنگ واقعی نامید.

  در واقع یک بحران است که برای ایجاد قحطی و نابودی بخشی از جمعیت دنیا طراحی شده است و کارگردان این بحران دموکراتهای امریکا هستند.

  روسیه کشور مستقلی نیست بلکه کشوری است که هرموقع گلوبالیستها بخواهند در دنیا بحران ایجاد کنند به این کشور نقشی ظاهری می دهند.

  روسیه 77 سال نقش رقیب اتمی امریکا را بازی کرد تا امریکا بتواند ترس از سلاح هسته ای را به جهانیان القا کند و در عین حال دنیا را انطوری که خواستند مدیریت و هدایت کردند.

  از انجایی که ترس ملتها ریخته است و دیگر اعتبار تهدیدات نظامی امریکا از بین رفته است بحران درگیری روسیه و اوکراین را به وجود اوردند تا بتوانند در ادامه نظم نو ین جهانی مورد نظرشان عمل کنند.

  روسیه یک ببر کاغذیست و با گذشت 40 روز از رویارویی با اوکراین هیچ دست اورد قابل ملاحظه ای نداشته است.

  یک حرف ترامپ قابل تامل بود که گفت رسانه ها دشمن ملتها هستند. در عمل هم می بینیم که درست گفته است . چون رسانه ها نه تنها اطلاعات درست و مفیدی به ملتها نمی دهند بلکه با القای دروغهایی مثل سلاح هسته ای ، هارپ ، سفر به ماه و ... باعث گمراه کردن ملتها و نادان نگاه داشتن انها می شوند.

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار