شناسه خبر: ۱۰۸۳۰۱
لینک کوتاه کپی شد

چه کسانی با ارز ترجیحی به کانادا پناهنده شدند؟!

به گزارش صبح تازه نماینده مجلس گفت: عده ای با ارز ترجیحی به کانادا پناهنده شدند و ارز ترجیحی جز رانت و فساد نتیجه ای نداشت

به گزارش صبح تازه، نماینده مجلس یازدهم گفت: من جزو موافقین حذف ارز ترجیحی هستم،دولت قبل از سال 97 یک ارزی را به تجار داد، و تجار از بخش عظیم آن پول سو استفاده کردند و پول مفت به دستشان رسید، برخی با این پول به کانادا پناهنده شدند، برخی با یک سوم آن اقلام وارد کردند و گرانتر فروختند.

حسن نوروزی، نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، در رابطه با اهمیت حذف ارز ترجیحی گفت: من جزو موافقین حذف ارز ترجیحی هستم،دولت قبل از سال 97  یک ارزی را به تجار داد، و تجار از بخش عظیم آن پول سو استفاده کردند و پول مفت به دستشان رسید، برخی با این پول به کانادا پناهنده شدند، برخی با یک سوم آن اقلام وارد کردند و گرانتر فروختند. حرف مان این است که باید این ارز ترجیحی را به خود مردم داد. چشم انداز ما این است و باید این ارز را به مصرف کننده‌ اختصاص دهیم. از خلیج فارس و عمان آب شیرین به فلات مرکزی ایران  بیاوریم و آن قدر دامداری و کشاورزی بالا برود که نیاز نباشد گندم را وارد کنیم.

وی در ادامه گفت: باید ارز ترجیحی را در جهت مثبت خود مصرف کنیم . باید به مردم ماهی گیری یاد بدهیم.  در حقیقت دولت و مجلس باید به فکر ایجاد گشایش در زندگی مردم به طور واقعی شوند اینکه ما دامداری و اراضی را رها کردیم فقط دنبال فروش نفت برویم بدرد نمی خورد باید مثل عربستان که خاکش را عوض کرده و پسته کاری می کند ما هم کشاورزی را آباد کنیم

نماینده مردم رباط کریم تصریح کرد: باید شیوه هایی برای کنترل و مدیریت یارانه‌ها در نظر بگیریم که سفره مردم که یکی از اقلام مهم آن نان است، دچار خدشه نشود.

وی در پایان افزود: برخی افراد سودجو در موضوع تخصیص یارانه به کالاهای اساسی سوء استفاده می‌کنند، دولت  با مدیریت صحیح ارز ترجیحی و اصلاح یارانه‌های پنهان دست دلالان و سودجویان را قطع خواهد کرد تا یارانه پنهان به اقشار کم درآمد اختصاص پیدا کند.

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار