شناسه خبر: ۱۱۳۵۸۸
لینک کوتاه کپی شد

این پهپاد ایرانی روس ها را شگفت زده کرد + عکس

کارشناسان نظامی روسیه در فضای مجازی درباره پهپاد ایرانی آرش ۲ می‌گویند:‌ «آرش ۲ عملا مانند یک موشک کروز است با این تفاوت که سرعت پایین‌تری دارد و همین ویژگی به پهپاد اجازه می‌دهد که بالای هدف گشت‌ هم بزند.»

 به گزارش صبح تازه؛ آرش ۲ شهریور در رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد و مورد آزمایش قرار گرفت. از این پهپاد جدید اطلاعات زیادی در دست نیست اما آنطور که در مقاله اوراسین‌تایمز آمده است می‌تواند اهدافی را در فاصله دو هزار کیلومتری مورد هدف قرار دهد.

UE3OnA0Ahs6Z

از آنجا که این پهپاد در ارتفاع پایین پرواز می‌کند و با مانورهای متعدد تغییر مسیر می‌دهد، ردیابی و هدف قرار دادنش برای سیستم‌های دفاع موشکی دشوار است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این پهپاد با بال دلتا قیمت بسیار کمتر آن نسبت به موشک‌های کروز است.

برای نمونه هر تیر موشک کروز کالیبر روسیه یک میلیون دلار و هر تیر موشک کروز تاماهاوک آمریکا حدود دو میلیون دلار قیمت دارند. این درحالی است که برآورد قیمت هر پهپاد آرش چیزی بین ۱۰ تا ۵۰ هزار دلار است.

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
  • Amro Norian ارسالی در

    لطفا نگین چه داریم ‌چکار میکند کی راشگفت زده کرده اگه راست میگین قدرت داریم ‌پهپاد کارایی دارد چرا باید مردم بیگناه در حرم امن خدا کشته بشن ایا این افتخار حساب میشه که مانتوانیم از مردم خودمان حفاظت کنیم از مردم روسیه حفاظت کنیم ؟کجای این تعریف‌ها افتخار دارد ؟داریم که داریم اما مردم ما با اسلحه کلاش بیگناه کشته میشن خوب سما که اینقدر تعریف پهپاد را میدین بیا جواب یک اسلحه کلاس را بدین دیگه

    • مهدی عارفی نیا ارسالی در

      بوقتش ضربه ای محکم به داعش و فرماندهان اشوبهای داخل ایران خواهیم زد اسیاب به نوبت

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار