شناسه خبر: ۱۱۳۸۷۱
لینک کوتاه کپی شد

حسن نصرالله فرمان اعزام نیرو به ایران داد؟

از روز گذشته تصویر نامه‌ای مجعول منتسب به سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان در فضای مجازی در حال بازنشر است و به‌شدت از سوی اکانت‌های ضدایرانی به‌اصطلاح وایرال شده است.

به گزارش صبح تازه، در این پیام‌ها ادعا شده است دبیرکل حزب‌الله در نامه‌ای سرّی و فوری خطاب به شخصیتی خیالی(!) تحت عنوان «فرمانده شورای‌عالی جهادی» از وی درخواست کرده است اقدامات لازم به‌منظور اعزام نیروهای ۲ واحد ۱۳۳ و گردان عملیات خارجی حزب‌الله تحت نام واحد ۹۱۰، به ایران جهت مقابله با معترضین و حفاظت از شخصیت‌های مهم سیاسی ایرانی صورت پذیرد.

اما ماجرا چیست؟ بررسی‌های تسنیم نشان می‌دهد این نامه جعلی نخستین بار توسط یک خبرنگار زن صهیونیستی به‌نام «امیلی شرادر» که ستون‌نویس روزنامه جروزالم پست است تولید و پس از آن توسط بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی معاند جمهوری اسلامی ایران از جمله صدای آمریکا نیز بازنشر شده است.

[تصاویر | نامه سید حسن نصرالله برای اعزام نیرو به ایران! | این زن نخستین بار نامه را منتشر کرد | ماجرا چیست؟]

این خبرگزاری در گفت‌وگو با یک کارشناس ارشد امنیتی درباره مطالب مندرج در این نامه به نکاتی دست یافته است؛ نخست آنکه علاوه بر جعل آشکار قالب سربرگ و مهرهای مورد استفاده در این نامه، قالب و لحن نگارش نامه از چارچوب نامه‌های رسمی و اداری به‌دور است، مانند استفاده کلمه عربی (ارجو) به‌معنی لطفاً که در نامه‌های رسمی اگر دستوری باشد به‌کار نمی‌رود.

دوم آنکه اساساً جایگاه و پست سازمانی تحت عنوان شورای‌عالی جهادی در ساختار حزب‌الله و مقاومت اسلامی لبنان وجود خارجی ندارد!

سوم اینکه واحدهای نظامی با شماره‌های معرفی‌شده در این نامه جعلی تحت عنوان بخش‌های اداری و عملیاتی حزب‌الله اساساً وجود خارجی ندارند و یا آنکه نام‌های اطلاق‌شده صحیح نیست!

علاوه بر این حزب‌الله هیچ‌گاه چنین واحدهایی در ساختار خود معرفی نکرده است و این مطالب صرفاً به‌کرّات توسط رسانه‌های رژیم صهیونیستی تولید و انتشار یافته‌اند!

آنچه مسلم است در این اقدام نیز مانند دیگر اخبار دروغ رسانه‌ای برای تشدید اعتراضات در ایران، این بار روابط نزدیک ایران و لبنان و به‌خصوص حزب‌الله نشانه گرفته شده است و تولیدکنندگان آن همان کسانی هستند که بارها از حمایت ایران از غزه و لبنان در مقابله با تروریسم بین‌الملل و رژیم صهیونیستی به تنگ آمده‌اند و سعی در تحریک احساسات ضدمقاومت در مردم ایران دارند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
 • ناشناس ارسالی در

  خاک بر سر مردم ومامور ها ایرانی اجازه بدهد که مامورها عرب بیاد وبخواهد دختر ایرانی را حفه کند عیرت کجا رفته

 • ناشناس ارسالی در

  خداراشاکریم که اگه دهه ۴۰ و۵۰۱ صدساله هم بشند نمی گذارند که گرد وخاکی از این وطن عبور کنه چندتا بچه ای عوعو را انجام دادند وبادشان خالی شد

 • ناشناس ارسالی در

  درباکو جشن پیروزی می گیریم

 • ناشناس ارسالی در

  تبریک به همه ایرانیان عزیز برای پرتاب موفقیت امیز ماهواره بر قایم 100سپاه /تا کور شود جشم دشمن ازموفقیت های روز افزون ایران قوی ایران متحد گول دشمنان رو نمی خوره که به جون هم ببافتیم.

 • ناشناس ارسالی در

  متاسفیم برای مردم امریکا که باید رییس جهموری الزایمری چون بایدن رو تحمل کند

 • صید محمد ارسالی در

  در آلبانی عزا بگیرید منافقانی بی ریشه

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار