شناسه خبر: ۱۱۴۳۸۲
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات شکایت قالیباف از نوباوه

علی نیکزاد، رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره شکایت محمد باقر قالیباف رئیس مجلس از بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش صبح تازه، نیکزاد رئیس جلسه در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهارات محمود احمدی بیغش در انتقاد از عملکرد محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، گفت: نطق حق هر نماینده است، اما انصاف حکم می کرد شما این نطقتان را زمانی که رئیس مجلس بود بیان می کردید.

وی افزود: در مورد بحث هیات رئیسه، هر سه ماه یک بار گزارش عملکرد هیات رئیسه در کازیوی نمایندگان قرار گرفته و مرتب گزارش داده شد است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در مورد موضوع جذب نیرو برای مجلس که توسط احمدی بیغش مطرح شد، گفت: در ماده 20 که در مجالس قبل مصوب شده است، بحث وظایف و اختیارات رئیس مجلس مشخص است و تقریبا مباحث اداری، حراستی، احکام، استخدام و ماموریت ها در اختیار رئیس مجلس قرار دارد.

نیکزاد تصریح کرد: در مورد دبیرخانه شورای عالی مناطق ما خبر نداریم اما این را هم می شد از خود آقای قالیباف سوال کنید.

وی در ادامه بیان کرد: راجع به شکایت برادرمان آقای نوباوه، بنده در جایگاه رئیس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان که با رای شما عزیزان آنجا هستم، چندین جلسه گذاشتیم و حتی با بزرگان مجلس صحبت کردیم اما دوستان حاضر نشدند. در صورتی که یک برادری که آمد اینجا و گفت که شما مثل دیکتاتور دارید مجلس را اداره می کنید، ما آن پرونده را به قوه قضائیه نفرستادیم و بلکه خواهش کردیم از یکدیگر گذشت داشته باشند. امروز صبح برادر دیگری مشکلاتی داشت و از صبح دنبال وقت بود، بالاخره امروز دیدید که این دو برادر نیز یکی توئیت زد و آن هم گذشت کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مواردی که مطرح کردم در جهت حق و عدل است و مواردی که عرض کردم بر اساس این است که من در هیات رئیسه هستم و وابستگی هم به کسی ندارم و شما هم می دانید، هر چند که نطق حق مسلم هر نماینده است.

نیکزاد در پایان خطاب به احمدی بیغش گفت: ای کاش زمانی که رئیس مجلس حضور داشتند این موضوعات را مطرح می کردید. مواردی که من خبر داشتم به رسم شب اول قدر شهادت شرعی بود که صادقانه و خاضعانه عرض کردم.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار