شناسه خبر: ۱۱۶۳۷۵
لینک کوتاه کپی شد

اظهار نظر جدید آمریکایی ها درباره برجام

هماهنگ کننده امور راهبردی کاخ سفید ضمن اشاره به عدم تمرکز آمریکا بر توافق احیای برجام مدعی شد: «ایران مذاکرات را جدی نگرفته است.»

اظهار نظر جدید آمریکایی ها درباره برجام

به گزارش صبح تازه، جان کربی جمعه شب در یک کنفرانس خبری مدعی شد که ایران تصمیم بر جدی نگرفتن مذاکرات دارد.

وی در حالی این ادعا را مطرح می‌کند که خود بر عدم تمرکز بر احیای برجام تاکد دارد. وی گفت: «ما در حال حاضر روی توافق با ایران متمرکز نیستیم. ایران مذاکرات را جدی نگرفته است.»

کربی مدعی در بخشی از سخنانش مدعی شد که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به صراحت گفته است که اجازه نخواهیم داد ایران به توانایی سلاح هسته‌ای دست یابد.

 هماهنگ کننده امور راهبردی کاخ سفید تاکید می‌کند که تمرکز آمریکا بر منافع امنیت ملی آمریکا است: «ما همچنین باید اطمینان حاصل کنیم که همه توانایی ها و منابع را در منطقه و فراتر از آن برای دفاع از منافع امنیت ملی خود در اختیار داریم. این همان چیزی است که رئیس جمهور گفت.»

این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که مقامات ایرانی بارها تاکید کرده از مسیر دیپلماسی فاصله نگرفته و برای احیای برجام تلاش می‌کنند. امیرعبداللهیان در تازه‌ترین سخنان خود در مصاحبه با شبکه "تی‌ار‌تی" ترکیه گفت: «به هرحال الان ما در نقطه قرار داریم که آمریکایی‌ها از مجرای دیپلماتیک همچنان از ضرورت رسیدن به توافق صحبت می‌کنند و ما برای رسیدن به نقطه پایانی توافق بدون پیش شرط آمادگی داریم در چارچوب گفتگوهایی که در گذشته انجام شده گام نهایی برداشته شود. اما بدون پیش شرط و با یک نگاه واقع بینانه و رعایت حقوق و منافع ملی ایران. به هر حال ما بر مسیر دیپلماسی پایبندیم. معتقدیم که مذاکره برای مذاکره مفید نیست اما مذاکره برای اینکه همه طرف‌های به نتیجه مطلوب برسند می‌تواند مفید باشد.»

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
  • کرامت سلیمی ارسالی در

    وقتی اساس مذاکرات مبتنی بر دروغ باشد انتظار دیگری نباید داشت. ما ایرانی ها از نور بیشتر می ترسیم نه از تاریکی.

    کسی که باد می کارد ، طوفان درو می کند.

    خدا به شما عمر طولانی بدهد. 10 سال دیگر هم صبر کنید باز هم فقط شاهد سفر ها و جلسات بیهوده سیاسی در مورد موضوع هسته ای خواهید بود . 10 بار دیگر هم به شما وعده خبر خوش هسته ای می دهند و هیچگاه هم هیچ خبری نخواهند داد . 10 بار دیگر هم در ابتدای هر سال از دست اوردهای هسته ای رونمایی می کنند و هیچ وقت هم هیچ جیز عملی در این مورد به شما نشان داده نخواهد شد ( چون چیزی وجود ندارد که بخواهند نشان دهند)
    و در این 10 سال بارها و بارها در دلشان به من و شما و دیگر ملتها خواهند خندید.

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار