خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۶۳۹۳
لینک کوتاه کپی شد

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز:

خدا امر به سپردن کار به کاردان کرده اما امر به حجاب نکرده است!

به گزارش صبح تازه از ایلنا، مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: شما تاکنون دیده‌اید که یک عالم یا مجتهدی دنبال پزشک مذهبی بگردد؟ دنبال پزشک حاذق می‌گردد، خیلی وقت‌ها خیلی‌هایشان برای یک معالجه به خارج از کشور می‌روند برای اینکه کارشناس متخصص است که می‌تواند درست تصمیم بگیرد.

خدا امر به سپردن کار به کاردان کرده اما امر به حجاب نکرده است!

به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از ایلنا مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در خصوص برخی اظهارنظرها در هفته‌های اخیر درخصوص کارکرد مسئولان و انتقادات از توانمندی افرادی که مسئولیت‌ها به آن‌ها سپرده می‌شود، گفت: ببینید خداوند متعال در قرآن کریم در زمینه سپردن کار به دست افراد کاردان و توانا در سوره نساء می‌فرماید: «إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَىٰ أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُمْ بَیْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ ۚ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُمْ بِهِ» یعنی خداوند متعال امر می‌کند که کار را به دست افراد کاردان بسپارید؛ این در حالی است که شما نمی‌بینید که خدا گفته باشد امر می‌کنم حجاب بر سر کنید اما در این زمینه از «امر» استفاده می‌کند.

بخش هایی از گفت و گوی پزشکیان را در ادامه می خوانید:

وقتی در یک سازمانی، اداره‌ای، مجلس و یا وزارتخانه‌ای یک عده افراد باتجربه، توانمند، عالم و کارشناس حضور دارند ولی شما کار را به یک آدم صفرکیلومتر تازه‌وارد و آن هم از یک جای دیگر آمده واگذار می‌کنید، یعنی دارید در مقابل امر خدا می‌ایستید.

بعد جالب این است که دقیقا همین‌جا می‌گویند که ما داریم کار خدایی انجام می‌دهیم اما نتیجه‌اش همین بی‌خدایی‌هایی می‌شود که در ممکلت درست می‌شود.

شما تاکنون دیده‌اید که یک عالم یا مجتهدی دنبال پزشک مذهبی بگردد؟ دنبال پزشک حاذق می‌گردد، خیلی وقت‌ها خیلی‌هایشان برای یک معالجه به خارج از کشور می‌روند برای اینکه کارشناس متخصص است که می‌تواند درست تصمیم بگیرد.

خب ممکلت هم مانند همین است اگر مشکل داریم برای این است که همین قاعده ساده و دستور خدا را اجرا نمی‌کنند.

ما دو مشکل اساسی داریم اولین مشکل وحدت و انسجام داخلی است، خدا در قرآن می‌فرماید « وَاعتَصِموا بِحَبلِ اللَّهِ جَمیعًا وَلا تَفَرَّقوا ۚ وَاذکُروا نِعمَتَ اللَّهِ عَلَیکُم إِذ کُنتُم أَعداءً فَأَلَّفَ بَینَ قُلوبِکُم فَأَصبَحتُم بِنِعمَتِهِ إِخوانًا وَکُنتُم عَلىٰ شَفا حُفرَةٍ مِنَ النّارِ فَأَنقَذَکُم مِنها ۗ کَذٰلِکَ یُبَیِّنُ اللَّهُ لَکُم آیاتِهِ لَعَلَّکُم تَهتَدونَ» این آیه را وقتی تا آخر می‌‌خوانیم می‌‌بینیم که تفرقه از دید قرآن و در بیان خدا یعنی در پرتگاه آتش بودن.

ما در پرتگاهیم، باید وحدت و انسجام داخلی ایجاد کنیم، وحدت و انسجام داخلی مال یک گروه، یک دسته و یک جناح نیست متعلق به کل مردم کشور یعنی کرد، ترک، لر، گیلک، بلوچ، عرب و فارس است یعنی متلعق به همه مردم.

وقتی ما فقط یک جریان خاص و یک تفکر خاص را می‌پذیریم و جزو مردم می‌دانیم باز هم این عمل در مقابل این حرف خدا می‌ایستد و به لبه پرتگاه می‌رویم.

نکته دوم این است که باید با دنیا مدارا کنیم، نمی‌شود به همه فحش داد. بازهم در قرآن دستور است که « وَلَا تَسُبُّوا الَّذِینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَیْرِ عِلْمٍ» یعنی به آن‌هایی که غیر خدا را صدا می‌کنند، فحش ندهید.

ما صبح و عصر و شام داریم فحش می‌دهیم مرگ بر فلانی، مرگ بر فلانی و مرگ بر فلانی خب آن‌ها هم می‌گویند مرگ بر خودتان.

دو مشکل عمده داریم و چاره کار هر دو هم در قرآن آمده است و باید به آن عمل کنیم. اما همان ابتدای سوال گفتم که با روش کنونی و تا وقتی که به این راه می‌رویم با عوض شدن افراد و این‌ها کار درست نمی‌شود.

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
 • محمدی ارسالی در

  خب تو الان پزشکی یا نماینده سیاسی جامعه . الان تو و دوستان بی ساودت از لحاظ شغلی چه غلطی میکنید در مجلس . مجلس مال متخصصان حقوق هست نه پزشک و مهندس و معلم

 • گیسو ارسالی در

  شما الان مفسر قرآنی که نظر میدی جناب دکتر؟؟؟؟ نمیدونم چرا آنقدر بی حجابها طرفدار دارند، نفوذ همینه دیگه، به نام اسلام و انقلاب میرن وارد مجلس میشن و بعد برای افرادیکه حداقل ظاهر جامعه رو مثل جامعه بی مذهب، در می آورند سینه می‌زنند
  خدایا یگبه ما رحم کن

 • معلم بازنشسته ارسالی در

  قسمت اول فرمایش جناب پزشکیان در مورد ضرورت وحدت و پرهیز از تفرقه و دو قطبی کردن جامعه به با حجاب و بیحجاب موافق هستم . اما در قسمت دوم مغلطه فرمودند . اصرار بر حفظ حقوق هسته ای ایران به متزله فحش دادن به دنیا نیست . ضمنا 8 سال سکان اداره کشور در اختیار شما بود و مدعی بودید که میدانید با دنیا چگونه صحبت کنید اما کو نتبجه ؟

 • ناشناس ارسالی در

  دقیقا معقول و درست می فرمایند

 • ناصر ارسالی در

  خیلی خوب گفته اند

 • مجتبی ارسالی در

  جناب پزشکیان عزیز و دوست داشتنی گل گفتی اما افسوس که در بین عده ای از افراد دگر اندیش و نا آشنا به امور کشور داری و قانون گذاری تقریبا تنها مانده ای ؟

 • ناشناس ارسالی در

  پس آیه هایی که در مورد حجاب وارتباط با نامحرم اومده رو جرا تفسیر وتحلیل نمی کنی پزشکیان

 • باغستانی ارسالی در

  اتفاقا مجلس باید محل تجمع متخصصانی از تمام علوم باشد ، البته به شرطی که تقوا داشته باشند.

 • استاد ارسالی در

  درست میفرمایید ولی حرف منافقانه می‌گویید
  آقای نماینده چرا در زمان روحانی لال بود

 • ناشناس ارسالی در

  آخه این توهین تحقیر شما را به کجا رسانده وچرا حرف زدن بللد نیستید منطقی نظر بدهید کسی که توهین می کند وتحقیر می کند یعنی کم می آورد دکتر پزشکیان کاملا درس می فرمایند کی بیدار میشوید

 • محمدی ارسالی در

  بنا باشه امر خداوند را اجرا کنیم و کار
  را به کاردان بسپاریم آقا زاده ها و سهمیه ای ها
  بیکار میشن
  راضی به بیکاری نورچشمی ها نباش ای نماینده

 • ناشناس ارسالی در

  آقای پزشکیان حتما به خودت هم میگی چون شما یک پزشک بودی و وارد مسایل سیاسی شدی. روز اول که وارد شدی صفر کیلومتر بودی دوم اینکه وارد قضاوت شدی بدون تحقیق اعلام کردی در تلویزیون و گفتنی مهسا امینی کشته شده و همنوا با بیگانگان و تحریک مردم شدی و سوم اینکه بدون تخصص داشته باشی قرآن را تفسیر می کنی. حالا شمای پزشک اگر مرددددد بودی و با این همه ادعا در کار تخصصی خودت که اتفاقا وزیرش هم بودی در جهت خدمت مردم چکار کردی؟ زیر میزی ها را از بین بردی برای عمل و یا سرانه بهداشت ویا ویزیت برای یک یا دو دقیقه در حالی که باید در حدود بیست دقیقه باشد در این زمینه تخصصی خودت چکار کردی بخدا در خوب مملکتی هستی اگر در یک کشور دیگر بودی در همان اتهام اول که تحریک مردم بود معلوم نبود چه حکمی برات می بریدند

  • ناشناس ارسالی در

   اين چند نفري كه ساز بي منطقي زدند از كساني بودند كه تفكراحمدي نژادي داشتند كه دوباره با امدن رئيسي جان گرفتند نان اينها در تفرقه وفلاكت جامعه است كسي كه اب در هاونگ بكوبد را نمي توان توجيه كرد

 • ناشناس ارسالی در

  این دوزاری چی میگه این وسط 🥴👎

 • ناشناس ارسالی در

  شما برو سوره نور را بخون اول سوره نوشته این سوره ایست که عمل به آن واجب است، بعد برو آیه ۳۱ نور رو بخون

 • سید محسن سجادی ارسالی در

  شما برو اول سوره نور رو بخون نوشته این سوره ایست که عمل به آن واجب است، بعد برو آیه ۳۱ نور رو بخون

 • علی ارسالی در

  دقیفاً درد جامعه ما همین است که ایشان میفرمایند و تا زمانی که این مسُله اصلاح نشود روز از روز بدتر خواهد بود .

 • امیر ارسالی در

  حرف خوبی آفرین پس کار را بسپار به کاردان ودرباره حجاب نظر نده برو کار مردم را رابنداز

 • علیرضا ارسالی در

  جالب اینجاست که توان 8سال لال بودی حالا که هیچکاره ای برای ملت تصمیم میگیری خودت فکر نکنم یک بیمارمعمولی راهم بتوانی مداوا کنی

 • ناشناس ارسالی در

  نماینگان ما راباش چی تفسیر می کنند شورا نگهبان چی تایید کردی

 • ناشناس ارسالی در

  اگر خدا امر به سپردن کار به افراد کاردان کرده، شما و امثال شما تو مجلس چه کار می کنید؟ اگر شما کاردان بودی وضع مملکت ما بهتر از این بود.

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار