خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۷۴۹۹
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات «طرح جدید حجاب» آماده ارائه به مجلس

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از ارائه طرح جامع عفاف و حجاب به مجلس شورای اسلامی خبر داد.

جزئیات «طرح جدید حجاب» آماده ارائه به مجلس

به گزارش صبح تازه، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر از ارائه طرح جامع عفاف و حجاب به مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: با تصویب این طرح مسئله حجاب ساماندهی خواهد شد.

حجت الاسلام مهدی احمدی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جمع طلاب حوزه علمیه خواهران کوثر قزوین اظهار کرد: طرح جامع عفاف و حجاب در ستاد امر به معروف تهیه شده و به زودی به مجلس ارائه می‌شود.

او افزود: برای تدوین این طرح حدود دو سال کار کارشناسی صورت گرفته و امروز آماده ارائه به مجلس شورای اسلامی است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قزوین ادامه داد: با تصویب این طرح و ابلاغ آن به عنوان قانون دستگاه‌های پیش بینی شده در آن باید در سریع‌ترین زمان به دنبال ساماندهی مسئله حجاب باشند.

او ادامه داد: این طرح بر مبنای تغییر رویکرد به مسئله بی‌حجابی و با هدف کم کردن هزینه‌های اجتماعی و افزایش اثر گذاری تدوین شده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر ادامه داد: در این طرح بی‌حجابی از جرم به تخلف تغییر ماهیت داده است؛ این به معنای بی‌اهمیت بودن یا کم اهمیت بودن آن نیست بلکه به این معناست که در ابتدای امر، برخورد شدید قضایی با فرد کشف‌حجاب‌کننده صورت نگیرد.

او اضافه کرد: بر این اساس بی‌حجابی مانند تخلف رانندگی است و در مراحل بالاتر در صورت عدم اصلاح جرایم سنگین‌تر در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام احمدی بیان کرد: برای تصویب و اجرای این طرح نیازمند همراهی مجلس شورای اسلامی هستیم و امیدواریم با تصویب آن مسئله عفاف و حجاب در کشور ساماندهی شود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار