شناسه خبر: ۱۱۷۶۱۳
لینک کوتاه کپی شد

ادعای کالین کال، معاون پنتاگون:

ایران مواد هسته‌ای ساخت بمب اتم را می تواند ۱۲ روزه تولید کند!

به گزارش صبح تازه از اعتماد آنلاین مشاور پنتاگون با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که این کشور می‌تواند طی «حدود ۱۲ روز» مواد هسته‌ای لازم برای ساخت یک بمب اتمی را تولید کند.

ایران مواد هسته‌ای ساخت بمب اتم را می تواند ۱۲ روزه تولید کند!

کالین کال، معاون پنتاگون با تکرار برخی ادعاهای بی‌اساس درباره ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، گفت که این کشور می‌تواند طی «حدود ۱۲ روز» مواد هسته‌ای لازم برای ساخت یک بمب اتمی را تولید کند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، وی که در مجلس نمایندگان و در پاسخ به پرسش قانون‌گذاران جمهوری‌خواه درباره دلایل دولت برای احیای برجام صحبت می‌کرد، گفت:‌ «پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران از زمانی که ما برجام را ترک کردیم قابل توجه بوده است. زمانی که دولت قبلی در سال ۲۰۱۸ تصمیم گرفت از برجام خارج شود، ایران حدودا ۱۲ ماه برای تولید مواد هسته‌ای لازم به‌منظوز ساخت یک بمب اتمی نیاز داشت، اما این روند در شرایط فعلی حدود ۱۲ روز زمان می‌برد».

کال افزود که فکر می‌کنم همچنان این باور وجود دارد که حل دیپلماتیک مسأله هسته‌ای ایران و بازگرداندن برخی محدودیت‌ها علیه این کشور از سایر گزینه‌ها بهتر است؛ اما اکنون برجام در حالت انجماد است.

اخبار مرتبط

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار