شناسه خبر: ۱۱۸۵۴۹
لینک کوتاه کپی شد

جزئیات اخراج مجری بی‌بی‌سی

به گزارش صبح تازه از مشرق رعنا رحیم‌پور به دلیل اصرار در افشای ماهیت شبکه‌های ماهواره‌ای ضد ایرانی بعد از چند ماه تعلیق از بی بی سی فارسی با دستور مدیران این شبکه کنار گذاشته شده است.

جزئیات اخراج مجری بی‌بی‌سی

رعنا رحیم‌پور مجری بخش فارسی شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی به دلیل افشای فعالیت‌های سازمان سیا از این تلویزیون اخراج شد، خانم رحیم‌پور از مدتی قبل ممنوع‌الکار گردیده و در نهایت در یک برنامه زنده درحالی‌که به شدت بغض کرده بود از بی‌بی‌سی خداحافظی کرد.

در شب اخراج این مجری تلویزیونی بی‌بی‌سی سعی کرد ماجرا را به نحوی روایت کند که گویی حذف رحیم‌پور یک خداحافظی ساده بعد از ۱۵ سال است، اما واقعیت آن است که او به دلیل اهمالی که در افشا شدن پشت پرده رسانه‌هایی مانند بی‌بی‌سی و ایران اینترنشنال و ... داشته اخراج شده است.

با آغاز اغتشاشات پاییزی در برخی محلات سازمان سیا تمامی رسانه‌های ماهواره‌ای ضد ایرانی را به خط کرده بود تا با تریبون دادن به عناصر وابسته به گروهک‌های تروریستی و تجزیه‌طلب برای آن‌ها برندسازی کنند.

 

در ۱۶ آبان ماه سال گذشته رعنا رحیم‌پور با انتشار یک فایل صوتی به لایه‌های پشت‌پرده در رسانه‌های ضد ایرانی اشاره کرده و اعلام کرد که هدف نهایی این رسانه‌ها تجزیه ایران است و نه دموکراسی!

رعنا رحیم‌پور در آن فایل صوتی به صورت مستقیم به شبکه تروریستی اینترنشنال اشاره کرده و گفته بود که گفته بود که به اینترنشنالی‌ها دستور داده شده که فقط با لیدرهای احزاب تجزیه‌طلب گفتگو بگیرند و به آن‌ها تریبون بدهند. پس از آن، اینترنشنال چندین گزارش علیه رحیم‌پور کار کرد.

این مجری شبکه انگلیسی مدتی قبل نیز با اشاره به فراری شدن اعضای شبکه اینترنشنال به آمریکا مدعی شد که آفکام به دنبال باطل کردن مجوز این شبکه بوده است و تروریست‌ها با اقدامی پیش‌دستانه لندن را ترک کرده‌اند. البته بعدها مشخص شد که عربستان این شبکه تروریستی را به سازمان سیا واگذار کرده است.

به نظر می‌رسد که رحیم‌پور به دلیل اصرار در افشای ماهیت شبکه‌های تروریستی و ضد ایرانی بعد از چند ماه تعلیق از بی بی سی فارسی با دستور مدیران این شبکه کنار گذاشته شده است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار