شناسه خبر: ۱۱۸۵۵۱
لینک کوتاه کپی شد

واکنش‌ها به توییت جنجال‌برانگیز کرباسچی درباره ماست پاشی!

تحلیل دبیرکل سابق حزب کارگزاران سازندگی از ماجرای پاشیدن ماست بر سر دو زن با برخی واکنش‌های جالب مواجه شد و پرونده قتل همسر نجفی هم دوباره باز شد.

واکنش‌ها به توییت جنجال‌برانگیز کرباسچی درباره ماست پاشی!

به گزارش صبح تازه، غلامحسین کرباسچی در تحلیل خود از موضوع ماست پاشی، ماجرا را به سمت استفاده صلح آمیز از امکانات حساس کشاند و در توئیتی نوشت که « وقتی در کشوری کسانی باشند که از ماست استفاده صلح آمیز نکنند، چطور می‌شود دنیا اطمینان حاصل پیدا کند که از امکانات حساس دیگر استفاده صلح آمیز بشود.» اما این تحلیل کرباسچی با واکنش هایی مواجه شد.

عطاالله مهاجرانی با تعجب از توئیت کرباسچی، دوست قدیمی خود را «حضرت کرباسچی» نامید و به او گفت آن سطل ماست ظرفیت این همه تحلیل جهان شمول ندارد. مهاجرانی در این توییت نوشت:« دوست قدیمی، حضرت کرباسچی! به نظرم یک کاسه ماست ظرفیت چنین تفسیر جهان شمولی را ندارد! جهان می‌بایست نگران استفاده از سلاح اتمی توسط آمریکا باشد که هیروشیما و ناکازاکی را بمباران اتمی کرد و در اشغال عراق، از سلاح اتمی کنترل شده استفاده کرد. این تعمیم عمل یک فرد به نظام غریب بود» کرباسچی اما خطاب به مهاجرانی نوشت که وجود چنین خودسرهایی دستاویزی می‌شود برای فضاسازی احتمالی انجام حرکت‌های افراطی خارج از اراده کلیت نظام.

با این حال تحلیل کرباسچی با توئیت جالب دیگری پاسخ داده شد. سید نظام موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با استفاده از الگوی تحلیل کرباسچی به این نتیجه رسید که به اصلاح‌طلبان نباید اجازه تردد در خیابان‌ها را داد.

موسوی در پاسخ به کرباسچی در توییتی نوشت که« جناب کرباسچی! کار آن فرد ماست پرت کن، خطا و محکوم اما تعمیم آن به انرژی هسته ای عجیب است. اگر قرار بر این تعمیم‌های ناروا باشد، به دلیل کار آقای نجفی در قتل فجیع همسرش با اسلحه، به شما اصلاح‌طلبان نیز باید به عنوان عناصر خطرناک، نه تنها اجازه ازدواج که اجازه تردد در خیابان هم ندهند!»

کرباسچی پاسخ موسوی را هم داد و به او گفت منظورش تاکید بر ضرورت برخورد با حرکت‌های خودسرانه است و موسوی دنبال حاشیه سازی و پرونده سازی نباشد.

البته در این بگومگوها نه به اصل ماجرای ماست پاشی و نحوه برخورد با آن اتفاق و نه پیامدهای آن پرداخته شد و تنها اتهام‌زنی و تسویه‌ حساب‌های قدیمی اصلاح‌طلب و اصولگرا مطرح شد و مهاجرانی هم آمریکا را محکوم کرد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار