شناسه خبر: ۱۱۸۶۶۳
لینک کوتاه کپی شد

باکو به بیانیه مجلس ایران واکنش نشان داد

صبح تازه: پارلمان جمهوری آذربایجان از بیانیه نمایندگان مجلس ایران درباره معرفی سفیر توسط باکو در رژیم اشغالگر قدس انتقاد کرد.

باکو به بیانیه مجلس ایران واکنش نشان داد

 

به گزارش صبح تازه از اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، پارلمان آذربایجان روز جمعه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که بیانیه ایران در خصوص بازگشایی سفارت جمهوری آذربایجان در اسرائیل، دخالت در امور داخلی آذربایجان و تحریک سیاسی دیگر علیه این کشور است.

خبرگزاری ترند گزارش داد، پارلمان آذربایجان در ادامه تاکید کرد که بازگشایی سفارت در اسرائیل حق بی‌چون و چرای یک کشور مستقل است و تمامی اتهامات غیرقابل قبول می‌باشند.

احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیات رییسه مجلس در جلسه علنی روز چهارشنبه (۱۶ فروردین)، بیانیه ۲۱۰ نفر از نمایندگان مجلس در محکومیت معرفی سفیر جمهوری آذربایجان در رژیم اشغالگر قدس را به شرح زیر قرائت کرد:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

دولت جمهوری آذربایجان در رفتاری ناباورانه و ضد منافع جهان اسلام نسبت به افتتاح سفارت در مرکز رژیم صهیونیستی و اشغالگر قدس اقدام نموده و سفیر خود را برای رژیم جعلی معرفی کرده است. در این راستا نکات زیر را ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام می‌داریم:

این اقدام دولتمردان جمهوری آذربایجان تبعات منفی سیاسی زیادی علیه آنها خواهد داشت. من‌بعد مسلمانان جهان آنها را شریک جرم رژیم صهیونیستی در قتل و جنایت علیه فلسطینیان مظلوم خواهند شمرد.

این حرکت اقدامی علیه یک کشور مظلوم جهان اسلام، فلسطین عزیز محسوب می‌شود و موجب پایمال شدن حقوق مسلم آنها می‌گردد، بنابراین از دولت‌های عربی و اسلامی و جهان اسلام به خصوص سازمان همکاری‌های اسلامی و دبیرخانه بین‌المجالس اسلامی و از نمایندگان آزادیخواه جهان درخواست می‌ کنیم آن را محکوم نماید.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن ارسال بیانیه به همه کشورهای اسلامی، اقدامات لازم دیپلماتیک را انجام دهند.

نمایندگان ملت بزرگ ایران اسلامی از مجلس جمهوری آذربایجان انتظار دارند همراه با امت اسلامی در ماه مبارک رمضان که مردم مظلوم فلسطین توسط رژیم جعلی صهیونیستی به بدترین روش‌ها مورد هجمه، شکنجه، ظلم و ستم قرار گرفته اند و از حضور در مسجد الاقصی منع گردیده ‌اند، نسبت به این اقدام دولت آذربایجان موضع‌گیری نمایند.»

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
 • نصرالله ارسالی در

  الهام خانم صهیونیست

 • ناشناس ارسالی در

  لعنت برهرچی خائن.مثل علیف ودوستان صهیونیستش وپَست

 • یک ایرانی ارسالی در

  ما ایرانیان هرکس خصوصاً دولت اسلامی ویا همسایه که به دشمن مسلمانان وایرانیان،،یعنی رژیم صهیونیستی راه بدهد
  با آن کشورمخالفت کرده ولازم باشدبرای امنیت خودمراکزنظامی صهیونیستها را بدون اجازه ی آن کشور،بمباران میکنیم،واین را دخالت نمیدانیم،وسخنان بی جا واحمقانه ی دولت آذربایجان وعلی اف توی گوش ما نمیرود،بزودی پشیمانتان کرده وخواهیدفهمیدکه یک من ماست چقدر کره
  داره@@!@!@@!@.

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار