شناسه خبر: ۱۱۸۷۰۴
لینک کوتاه کپی شد

انتقاد یک امام‌جمعه از «آشپزخانه اُپن»

سلیمانی گفت: نتظار داریم مهندسین در سال جدید علاوه بر تحول در حال و زندگی خود، تحول در خیابان‌ها، معابر و خانه‌سازی مردم نیز داشته باشند.

انتقاد یک امام‌جمعه از «آشپزخانه اُپن»

به گزارش صبح تازه، ابوالفضل سلیمانی رئیس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه آران بیدگل (اصفهان) گفت: آشپزخانه اُپن مدل مناسبی برای منزل مسکونی نیست، زن نباید در معرض دید مهمان باشد. زن باید هنگامی که در خانه مهمانی وجود دارد، بتواند بدون آنکه در معرض دید مهمان باشد کارهای خود را انجام دهد و از نگاه دیگران مصون و محفوظ بماند.

ابوالفضل سلیمانی امام جمعه آران و بیدگل در این مراسم ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، اظهار داشت: تجلیل سازمان نظام مهندسی آران و بیدگل از روزه اولی‌ها همراه با ضیافت افطاری کار بسیار پسندیده‌ای است.

امام جمعه آران و بیدگل، گردشگری را یکی از پر درآمدترین شغل‌ها در منطقه کاشان عنوان کرد و گفت: عجین شدن مسائل فرهنگی، دینی و طبیعی در بناهای تاریخی شهرستان آران و بیدگل باعث شده تا گردشگران زیادی به این منطقه سفر کنند.

وی، بر لزوم حفط فرهنگ دینی اسلامی در ساخت و سازها تأکید کرد و یادآور شد: مهندسین ساختمان، با برنامه ریزی علاوه بر کاهش هزینه‌ها، مسائل ایمنی و فرهنگ دینی را نیز در ساخت و سازها حفظ نمایند.

سلیمانی، بر لزوم الگو برداری از خانه‌های سنتی و تاریخی در ساخت و سازها تأکید کرد و گفت: خانه‌های مسکونی باید طوری ساخته شود که مانند بناهای سنتی و قدیمی، برای انسان روح بخش باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان آران و بیدگل در ادامه گفت: آشپزخانه اُپن مدل مناسبی برای منزل مسکونی نیست، زن نباید در معرض دید مهمان باشد. زن باید هنگامی که در خانه مهمانی وجود دارد، بتواند بدون آنکه در معرض دید مهمان باشد کارهای خود را انجام دهد و از نگاه دیگران مصون و محفوظ بماند.

وی خواستار تحول در ساخت و سازها شد و خاطرنشان کرد: انتظار داریم مهندسین در سال جدید علاوه بر تحول در حال و زندگی خود، تحول در خیابان‌ها، معابر و خانه‌سازی مردم نیز داشته باشند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
 • ناشناس ارسالی در

  بجای ایراد بر سازه معماری و آشپزخانه اوپن ، سازه ذهن و اندیشه و نگاه جنسی را تغییر بدهیم

 • حسنی ارسالی در

  واقعا این مدل آشپزخانه اپن .از قدیم همیشه مورد انتقاد جامعه شناسان فهیم ایرانی بوده
  یکی بخاطر همنشینی وارتباط وهم صحبتی و درد دلی خانم ها باهم .
  راحت نبودن خانم ها . حتی آقایان مهمان
  قدیم ها یادش بخیر آشپزخانه محل درد دل وعقده دل گشایی و.سبک شدن و .. خانم ها بود
  آقایان هم جدا .بچه ها هم جدا .. با هم صحبت وتفریح و راحت تر بودند

  شاید ساده بنظر برسد این حرف . امّا مسائل فرهنگی واجتماعی زیادی پشت آن است

 • ناشناس ارسالی در

  نظر شما هم که باشه از بهشت خدا هم انتقاد میکنید که مثلاً چرا حوریان بهشتی آزادانه از این مکان به آن مکان میروندخداوند باید در ساخت و ساز باغهای بهشتی باز نگری دوباره کندغغغغغغغغغ خخخخخ

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار