شناسه خبر: ۱۱۸۷۳۶
لینک کوتاه کپی شد

درخواست آیت الله سیستانی برای حذف نامش از یک مکان مذهبی

شفقنا نوشت: دفتر آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف خواستار برداشته شدن نام این مرجع عالیقدر از مصلای تازه افتتاح شده مدرسه دار العلم شد.

درخواست آیت الله سیستانی برای حذف نامش از یک مکان مذهبی

به گزارش صبح تازه، دفتر آیت الله العظمی سیستانی در نجف اشرف خواستار برداشتن نام ایشان از مصلای مدرسه دارالعلم در نجف شد.

در بیانیه دفتر آیت الله العظمی سیستانی آمده است که از اعلام نامگذاری مصلای دارالعلم به نام ایشان غافلگیر شده اند و تاکید شده است که قطعا نامگذاری این مصلا به نام ایشان با هدف تکریم جایگاه مرجعیت عالی دینی بوده است.

در ادامه بیانیه ذکر شده که آیت الله العظمی سیستانی تمایلی به نامگذاری مکان عمومی به نام ایشان ندارند در نتیجه انتظار می رود نام آن مصلا تغییر یابد.

مدرسه دار العلم نیز در بیانیه ای اعلام کرد که هدف از این نامگذاری، تیمن و تقدیر از مواضع بزرگ آیت الله سیستانی و کمترین وظیفه از سوی این مدرسه بوده است.

در بیانیه مدرسه دار العلم وابسته به آیت الله خویی آمده است که پیش از این نیز سالن های درسی به نام اعلام و اساتید شهید و سایر طلبه های آیت الله خوئی نامگذاری شده اما با توجه به تمایل آیت الله سیستانی ناشی از زهد و تواضع بی نظیر ایشان، نام ایشان از نمازخانه مذکور برداشته می شود.

گفتنی است مصلای مذکور در سالروز ولادت امام حسن (ع) در ۵ آوریل ۲۰۲۳ با مساحتی بالغ بر ۷۰۰ متر مربع افتتاح شده است.

در مراسم افتتاح این مصلا، آیت الله العظمی شیخ محمد اسحاق فیاض و شماری از علما و اساتید حوزه علمیه و نمایندگانی از مراجع عظام حضور داشتند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار