شناسه خبر: ۱۱۹۱۱۲
لینک کوتاه کپی شد

سخنان جدید روحانی اصلاح طلب درباره حجاب

به گزارش صبح تازه از افکار نیوز، خانمی در خیابان از ترس ماموران یا دوربین حجابش را می‌گذارد و بعد جای دیگر که دوربین یا مامور نباشد، حجابش را برمی‌دارد، این که دین و حجاب نشد.

سخنان جدید روحانی اصلاح طلب درباره حجاب

محمد تقی فاضل میبدی، روحانی شاذگوی اصلاح طلب که پیش تر در ادعای عجیب گفته بود: «حجاب از ضروریات اسلام نیست»(!) این بار گفته است حجاب را به خود مردم بسپارید و به فکر حل مشکلات اقتصادی باشید.

البته که حجاب به خود مردم سپرده شده و اغلب ملت مومن ایران هم اهل حیا و عفاف هستند اما موضوع آن دسته اقلیتی هستند که می خواهند با کشف حجاب رو به برهنگی فضای جامعه را ناامن سازند و برخی رسانه ها و شخصیت های اصلاح طلب هم سعی می کنند با دوقطبی سازی اقتصاد و حجاب راه را برای این افراد باز کنند.

نکته دیگری که فاضل میبدی به آن اشاره کرده و سعی کرده در طرح پلیس اختلال ایجاد کند آن است که این طرح را باعث ایجاد نفاق دانسته و همچنین حجاب را با مقوله نماز مقایسه کرده است! این ادعای بامزه در حالی است که در سطح جامعه افراد باید قانونمند رفتار کنند و بحث اعتقاد یک اقلیت به ولنگاری اهمیتی ندارد.

 بخش هایی از اظهارات فاضل میبدی را در ادامه خواهید خواند:

*خانمی در خیابان از ترس ماموران یا دوربین حجابش را می‌گذارد و بعد جای دیگر که دوربین یا مامور نباشد، حجابش را برمی‌دارد، این که دین و حجاب نشد. بنابراین به نظرم این روش نفاق پروری است. در واقع ما از جامعه یک چهره بیرونی در برابر حکومت و یک چهره‌ای در خلوت به دور از حکومت می‌سازیم. اصولاً در بین فقها هیچ کس نگفته امر به معروف و نهی از منکر را با جبر، زور و تهدید بین مردم جا بیندازیم. این روش به نظر من روش درستی نیست و نتیجه معکوس دارد.

*به هر حال باید این موضوع را در اختیار مردم بگذارند و در ادامه مردم را نصیحت و اندرز دهند؛ باید روش را تغییر دهند و احکام اسلام و شریعت را با جبر، زور و تهدید در جامعه تبلیغ و ترویج نکنند.

*اگر مشکلات اقتصادی مملکت حل شود، بقیه مسائل حل می‌شود. یعنی به جای اینکه به مشکلات اصلی بپردازند، به مسائل فرعی مشغول هستند. مشکل کشور گرانی، تورم و اقتصاد است. اگر این را درست کنند، به نظر من باقی مسائل حل می‌شود. حجاب را به خود مردم بسپارند و مسائل دولتی و ریشه‎ای را حل کنند.

*یعنی به مردم بگویند اسلام می‌گوید حجاب داشته باشید. وقتی نماز و احکام دین را به عهده خود مردم می‌گذارید، چرا درمقوله حجاب با قوه قهریه برخورد می کنید؟ این هم همانطور است. می‌شود کسی را با شمشیر به زور نمازخوان کرد؟ نماز را خود طرف باید بخواهد که بخواند. هر چیزی که در مسائل اخلاقی به سمت اجبار و تهدید رفته است، تبدیل به نفاق می‌شود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
 • ناشناس ارسالی در

  والا آنقدر که در دین به نان حلال و دادن حق مردم که اشاره به حق الناس است اشاره شده حجاب اشاره نشده جدیدا برای اینکه جو بالا بره میگن حجاب هم حق الناس است این است که اهمیت پیدا کرده اگرچه این دال بر بی اهمیتی حجاب نیست ولی خود حضرت علی هم گفته فقر که وارد جامعه شد دین از طرف دیگه خارج می شه اینه که مسئله اقتصادی در دین هم در موضوع حجاب اولویت داره بحث بعدی اینه اساس علم اقتصاد بر پایه ربا است و بانکها با ربا اداره می شوند حدیث داریم کسی که یک دهم دینار ربا بخورد گناهش از 70 بار زنای با محارم بدتر است این است که می گویید حجاب باید گفت در راستای بی حجابی بعد برهنگی بعد فحشا بعد زنا در آخر زنای با محارم رو داریم این است که صد البته کشور اسلامی اقتصادش نباید ربوی باشد و حتما بر حجاب اولویت دارد البته بیش از چهل سال است که قرار بوده این اقتصاد ما اسلامی بشود هنوز نشده پس لطفا چرند نبافید اول اقتصاد را درست کنید بعد حرف بزنید چهل سال دارین نون حرام می خورید.

 • ناشناس ارسالی در

  این روحانی صرفا حرف های احمقانه زده
  حجاب ماهیت اجتماعی داره و نماز و روزه ماهیت شخصی
  مگر امریکا و اروپا و چین و ژاپن با حل مشکلات اقتصادی همه چیزشون درست شد که برای ما بشه

 • داود ارسالی در

  درست گفته. حکومت و نظام ، اقتصاد کشور را بطور عملی و حقیقی ساماندهی کند و مسئله حجاب را به مردم بسپارد.

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار