شناسه خبر: ۱۱۹۳۵۶
لینک کوتاه کپی شد

تجلیل از «خلیل عقاب» در نماز جمعه

آیت‌الله دژکام با طرح این توصیه که «فرزندان خود را تشویق کنید که کار حوزوی کنند و طلبه بشوند که مداد العلما افضل من دما الشهدا» گفت: هنوز هم سلسله علما شهید می دهند و آماده شهادت هستند و این مسیر را نگذارید تعطیل شود.

تجلیل از «خلیل عقاب» در نماز جمعه

به گزارش صبح تازه، نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به اهمیت بحث دشمن‌شناسی و توجه به آن در ابعاد مختلف، یادآور شد که وقتی می‌گوییم تمدن رقیب، گاهی اشتباه می‌شود که این تمدن مسیحی است؛ حال آنکه تمدن اروپایی و آمریکایی امروز، تمدن مسیحی نیست و اساس این تمدن کفر است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه ۱۵ اردیبهشت شیراز گفت: اگر بناست در رقابت بین تمدنی به میدان بیاییم قهرمانان بزرگی مثل ملاصدرا، علامه طباطبایی، علامه مصباح یزدی، آیت الله جوادی آملی و غیره هستند که در مقابل حرف‌های پوسیده تمدن اروپایی و آمریکایی به میدان اندیشه‌ورزی آمدند و حرف های عمیق و بزرگ و درست ارائه کردند و علاوه بر آن از وحی تحریف نشده یعنی قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت و بیانات آنها در راستای مسئله معاد و پس از مرگ برخوردار هستیم که متاسفانه اروپایی ها خود را از این هم محروم کردند.

آیت‌الله دژکام با طرح این توصیه که "فرزندان خود را تشویق کنید که کار حوزوی کنند و طلبه بشوند که مداد العلما افضل من دما الشهدا" گفت: یک عالم نقش آفرین در عرصه حیات امت اسلامی ارزشش از شهادت کمتر که نیست، بیشتر هم هست، پوشیدن این لباس تزکیه خودش را می‌کند که در این لباس قرار می‌گیرد و نوعی شهادت را استقبال می‌کند و هنوز هم سلسله علما شهید می دهند و آماده شهادت هستند و این مسیر را نگذارید تعطیل شود. اگر عزیزانی علاقه‌مند هستند مانعشان نشوید تا این مسیر نورانی به خوبی ادامه پیدا کند.

آیت‌الله دژکام همچنین با اشاره به درگذشت "خلیل عقاب" و در پیش بودن روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، گفت: پهلوانی در شیراز ریشه عمیق دارد، آیین فتوت با تشریف فرمایی حضرت احمد بن موسی(ع) در شیراز به نوعی ریشه دوانده و وجود مقدس ایشان از فتیانی است که در عالم فتوت کم نظیر است و شعرا در بحث فتوت ایشان داد سخن داده‌اند و شیرازی‌ها در مکتب حضرت احمدبن‌موسی(ع) فتوت و پهلوانانی را یاد گرفتند تا امروز هم چهره‌های مدال‌آور کشتی ما که از همین گودها برمی‌خیزند چشم همه ما را روشن می‌کنند.

امام جمعه شیراز گفت: این فرهنگ پهلوانی را پاس بداریم خیلی وقت‌ها در مشکلات سیاسی و اجتماعی جامعه ما پشت و پناه مردمی می‌خواهند. این پهلوانان و مردان وسط گود زورخانه وارد میدان می‌شوند و مسیر را برای دیگران باز و ارزش‌ها را حفظ می‌کنند. در ۴۰ و چند سال پس از انقلاب اسلامی مواردی که اهل فتوت در شیراز میدان‌داری کردند و حرف حق را به کرسی نشاندند، کم نداریم.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه برخی مردم‌سازی را به خصوصی‌سازی فروکاسته‌اند، تاکید کرد: اگر قرار بر خصوصی‌سازی باشد، قانون دارد و باید طبق قانون عمل شود؛ ولی یک گوشه مردمی‌سازی اقتصاد است؛ رهبری فرمودند از تولیدات کوچک و بزرگ باید مردم میدان دار باشند و این حرکت به برنامه‌ریزی نیاز دارد.

امام جمعه شیراز، عملیاتی کردن طرح مردمی سازی اقتصاد را برعهده بسیج سازندگی دانست و گفت: تصمیم بگیرید که مجموعه‌های جوان و دانشجویان برای مردمی‌سازی جلسه بگیریم تا یک مدل و الگوی جدید ارائه شود. اگر این کار شد هم رشد تولید محقق می‌شود و هم مهار تورم، خود بنده هم دوباره پیگیری می‌کنم ولی توقع این است که دوستان به میدان عملیات بیایند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار