شناسه خبر: ۱۱۹۷۷۰
لینک کوتاه کپی شد

محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس‌جمهور:

مذاکره با افغانستان به نتیجه نرسد، به حکمیت و داوری می رویم

به گزارش صبح تازه از ایلنا، معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: اگر خدایی نکرده موضوع حقآبه هیرمند با مذاکره حل نشود، در خود معاهده پیش‌بینی شده که از طریق حکمیت و داوری مسئله حل می‌شود.

مذاکره با افغانستان به نتیجه نرسد، به حکمیت و داوری می رویم

 

محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس‌جمهور در پایان جلسه هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران درباره اختلاف با طالبان در معاهده بین ایران و افغانستان عنوان کرد: در این خصوص ما معاهده کاملاً قابل اتکایی برای حل مشکل داریم و طبق همان از برادران افغانی هم انتظار داریم طبق معاهده عمل کنند. بالاخره مسلمان به عهدش پایبند است.

به گزارش ایلنا، وی با بیان اینکه این معاهده همه مراحل حل مشکل را پیش بینی کرده است، گفت: در مرحله اول انتظار از دو ملت برادر، دوست و همسایه این است که بر اساس حسن همجواری و از طریق مذاکره و کارشناسی همانگونه که در خود معاهده مصوب پیش‌بینی شده مسئله را حل کنیم. اگر خدایی نکرده با مذاکره مسئله حل نشود، در خود معاهده پیش‌بینی شده که از طریق حکمیت و داوری مسئله حل می‌شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: به نظر من اگر طرفین کاملاً خود را پایبند به معاهده بدانند که ما قطعاً خود را پایبند به آن می‌دانیم و برادران افغان هم اعلام کردند که ما پایبند به آن هستیم، لذا نباید مشکل خاصی وجود داشته باشد.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
  • ناشناس ارسالی در

    عزيزم تيلش كردن تيل ميخوان! پروفسور عزيز! اينا به جز از طرف بر و بچ خودمون از سوي هيچ كشور و مرجع بين المللي به رسميت شناخته نشدن؛ موضوع قابل ارجاع به داوري نيست! جناب رييسي در سفر به سيستان ، رستم وار طالبان را تهديد كردند؛ فكر كردم عصر نشده ملا متقي جلوي درب هيات دولت حاضره و ليكن اين طالبان بي معرفت هر چه توهين بود نثارمان كردند! تف به شرف طالبان نمك نشناس! ما با باشيم ديگه از اوباش حمايت نكنينم!اوباشهايي مثل طالبان و كلاهبردارهايي مثل اردوغان با توجيه مخالفت با آمريكا و اسراييل از ما دلبري كردند اين جانوران زمخت!

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار