شناسه خبر: ۷۰۵۰۹
لینک کوتاه کپی شد

بیانیه مشترک ایران، روسیه و ترکیه درباره کمیته قانون اساسی سوریه

به گزارش صبح تازه : نشست مشترک وزیران امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه در در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد. به گزارش ایسنا، عصر روز سه شنبه به وقت محلی نیویورک، محمد جواد ظریف، مولود چاووش‌اوغلو و سرگی لاوروف. وزیران امور خارجه ایران، ترکیه و روسیه به عنوان سه کشور

به گزارش صبح تازه :

نشست مشترک وزیران امور خارجه ایران، روسیه و ترکیه در در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگزار شد.

به گزارش ایسنا، عصر روز سه شنبه به وقت محلی نیویورک، محمد جواد ظریف، مولود چاووش‌اوغلو و سرگی لاوروف. وزیران امور خارجه ایران، ترکیه و روسیه به عنوان سه کشور ناظر روند آستانه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد نشست مشترک سه جانبه ای را با محوریت آخرین تحولات سوریه و فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه برگزار کردند .

این نشست یک هفته بعد از نشست سران آستانه در آنکارا ترکیه برگزار شد و در پایان وزیران امورخارجه ایران، روسیه و ترکیه سه کشور بیانیه مشترکی را منتشر کردند.

در این بیانیه ایران، روسیه و ترکیه، توافق خود را برای کمک به تشکیل اولیه جلسه کمیته تدوین قانون اساسی سوریه در ژنو اعلام کرده‌اند.

همچنین در ادامه این بیانیه که خبرگزاری اسپوتنیک متن آن را منتشر کرده است سه کشور بار دیگر تعهد خودشان را به حفظ حاکمیت ارضی، استقلال، وحدت و تمامیت ارضی سوریه اعلام کرده‌اند.

به گزارش ایسنا بر اساس اخبار منتشر شده اولین جلسه کمیته تدوین قانون اساسی سوریه هفته های آتی در ژنو سوییس برگزار خواهد شد.

انتهای پیاممنبع خبر

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار