شناسه خبر: ۱۰۹۴۹۹
لینک کوتاه کپی شد

فیلمِ جوابیه ابوذر روحی در مورد کپی نبودن سلام فرمانده

به گزارش صبح تازه،برخی تلاش کردند سرود «سلام فرمانده»‌ را کپی از یک سرود عراقی جلوه دهند، در نهایت اما مشخص شد که ماجرا به‌عکس بوده و «سلام فرمانده» مرجعی برای گروه سرود عراقی بوده است.

به گزارش  صبح تازه از تسنیم، اواخر هفته گذشته بود که اتهام کپی بودن سرود «سلام فرمانده» در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد، اتهامی که به‌شدت سنگین بود و برایش حتی نمونه هم آورده شده بود، با میکس جمله‌به‌جمله سرود «سلام فرمانده» با سرودی که به‌زبان عربی اجرا می‌شد، تلاش شد اثبات کنند که این سرود محبوب ماه‌های گذشته، کپی از روی سرودی عراقی است.

در ظاهر هم همه چیز درست به‌نظر می‌رسید، یعنی مخاطب گمان می‌کرد که سرود سلام فرمانده کپی‌شده از روی سرودی است که در عراق و در مراسمی بزرگ اجرا شده است.

اما بررسی‌ها نشان داد که آن سرود عراقی، در همین هفته‌های گذشته و در روز هشتم خرداد 1401 منتشر شده است. «سلام فرمانده» اما از اواخر سال 1400 و از میلاد امام زمان عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف، در حال پخش است.

دقت بیشتر در ویدیویی که برای اثبات کپی بودن «سلام فرمانده» استفاده شده بود، نشان می‌داد که ویدیوی استفاده‌شده که متعلق به یک جشن مذهبی در عراق بود، با صدایی که روی آن قرار گرفته است، یکی نیست.

به این ترتیب «سلام فرمانده» هرگز نمی‌تواند کپی از این سرود عراقی باشد، در عین حال، سرود عربی اجراشده توسط گروه عراقی، اجرایی براساس «سلام فرمانده» است. البته گروه سرود عراقی، ملودی «سلام فرمانده» را مورد استفاده قرار داده و از شعری با موضوع امام زمان عجّل اللّه تعالی فرجه الشریف استفاده کرده است.

فیلم منتشر شده که مدعی بر کپی بودن سلام فرمانده است/ کلیک کنید

حجم ویدیو: 3.82M | مدت زمان ویدیو: 00:02:02 دانلود ویدیو
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار