خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۰۹۵۹۰
لینک کوتاه کپی شد

تصاویری از 7 کتابفروشی خاص و دیدنی در جهان

بازدید از اماکن تاریخی، مذهبی و فرهنگی یکی از انگیزه‌های اصلی گردشگران برای سفر به شهرها و کشورهای مختلف است. حال اگر مکان مورد نظر شما همزمان ویژگی‌های مختلفی داشته باشد، با یک تیر چند نشان زده‌اید! به طور مثال کتابفروشی‌های زیبا، خاص و مشهور جهان که هر کدام جاذبه‌های متعددی برای بازدید دارند، از مقاصد مهم گردشگری فرهنگی محسوب می‌شوند.

به گزارش صبح تازه؛ از پاریس تا ونیز، از مسکو تا هانگژو، اگر زیبایی‌ کتاب‌ها شما را مسحور خود نکند، قطعا تحت تاثیر زیبایی‌ این کتابفروشی‌ها قرار خواهید گرفت؛ کتابفروشی‌هایی که به مکان‌هایی مشهور در میان گردشگران معروف شده‌اند و علاوه‌ بر اهمیت ادبی، دارای ارزش‌های تاریخی، معماری و هنری هم هستند. با ما به بازدید زیباترین کتابفروشی‌های دنیا بیایید.

شکسپیر و شرکا

این کتابفروشی که از سال ۱۹۱۹ در پاریس تاسیس شده، بخشی از تاریخ ادبیات فرانسه است و تنها مدتی در زمان جنگ جهانی دوم بسته بود. رفت‌ و آمد بزرگان ادبیات مانند ارنست همینگوی و یادگاری‌های خاص این کتابفروشی از جاذبه‌های منحصر به فرد آن است.

کتابفروشی شکسپیر و شرکا

 

کتابفروشی شکسپیر و شرکا در فرانسه

 

کتابفروشی شکسپییر و شرکا

 

تصاویری از ۷ کتابفروشی خاص و دیدنی در جهان | از پاتوق همینگوی تا کتابفروشی توی وان حمام

تصاویری از ۷ کتابفروشی خاص و دیدنی در جهان | از پاتوق همینگوی تا کتابفروشی توی وان حمام

 

ژونکشو

این کتابفروشی رویایی در شهر هانگژوی چین با سقف‌های آیینه‌ای و قفسه‌های قوس‌دار و دیوارهایی پوشیده از کتاب به صورتی طراحی شده است که ارتباطی روحی بین خوانندگان و کتاب‌ها پدید می‌آید. این فضای مدرن در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد و از آن سال توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

کتابفروشی ژونکشو در چین

 

کتابفروشی ژونکشو در چین

 

کتابفروشی ژونکشو در چین

ال آتنیو گراند اسپلندید

این کتابفروشی در شهر بوینس آیرس آرژانتین واقع شده است. به گزارش گاردین در سال ۲۰۰۸ به عنوان دومین کتابفروشی زیبای جهان انتخاب شد و در سال ۲۰۱۹ مجله نشنال جئوگرافیک آن را زیباترین کتابفروشی جهان نامید. این ساختمان یک سالن نمایش قدیمی است که در سال ۱۹۱۹ ساخته شد ولی از سال ۲۰۰۷ به کتابفروشی تغییر کاربری داده است. 

کتابفروشی ال آتنیو گراند اسپلندید

 

کتابفروشی ال آتنیو گراند اسپلندید در آرژانتین

 

ال آتنیو گراند اسپلندید

کتابفروشی دومینیکن

این کتابفروشی در بنای مربوط به یک کلیسا در شهر ماستریخت در جنوب هلند ایجاد شد. بنایی هشتصد ساله که معبد کتاب نام گرفته است. برخی تا آنجا پیش رفته‌اند که معتقدند این مکان زیباترین کتابفروشی جهان است. شکوه یک کلیسای قدیمی در کنار طراحی داخلی مدرن و مینیمال کتابفروشی، فضایی خاص را برای علاقه‌مندان به فرهنگ، هنر، ادبیات و تاریخ ایجاد کرده است.

کتابفروشی دومینیکن کتابفروشی دومینیکن در هلند

کتابفروشی دومینیکن

کتابفروشی آکوا آلتا

یا کتابخانه‌ای بالاتر از آب در کانال‌های آبی ونیز قرار دارد و از واگن و وان برای نگهداری کتاب‌هایش استفاده کرده است تا در صورت طغیان آب در ونیز، که اتفاقا امری عادی تلقی می‌شود، کتاب‌ها آسیب نبینند. این کتابفروشی به دلیل روش نگهداری از کتاب‌ها و طراحی داخلی منحصر به فردش در دنیا شهرت یافته است. 

کتابفروشی آکوا آلتا در ایتالیا

 

کتابفروشی آکوا آلتا در ایتالیا

 

کتابفروشی آکوا آلتا در ایتالیا

 کتابفروشی للو

این فروشگاه تنها یک کتابفروشی نیست بلکه طراحی سبک گوتیگ آن ارزش هنری ویژه‌ای دارد. از سال ۱۸۸۱ و بعد از افتتاح آن به عنوان یک انتشارات و فروشگاه کتاب در مرکز شهر پورتو در پرتغال همواره محلی برای عرضه کتاب بوده است تا اینکه در سال ۱۹۰۶ به صورت فعلی بازسازی و بازگشایی شد. به گزارش تریپ ادوایزر، این کتابفروشی در سال‌های گوناگون جزئی از لیست زیباترین کتابفروشی‌های دنیا بوده است.

کتابفروشی للو در پرتغال کتابفروشی للو در پرتغال

کتابفروشی للو در پرتغال

کتابفروشی‌های خیابان متنبی

خیابان متنبی (به عربی: شارع المتنبی) در پایتخت عراق، بغداد، و در حدفاصل رود دجله و خیابان الرشید، از قدیمی‌ترین خیابان‌های این شهر، واقع شده. این خیابان مرکز چندصدساله کتابفروشی در بغداد است، خیابانی پر پیچ و خم و مملو از کتابفروشی‌ها، کافه‌ها و غرفه‌های کتاب در فضای باز. این خیابان که به نام شاعر مشهور کلاسیک عرب، المتنبی، نامگذاری شده و در صورت برقراری امنیت در این شهر یکی از مقاصد توریستی است.

تصاویری از ۷ کتابفروشی خاص و دیدنی در جهان | از پاتوق همینگوی تا کتابفروشی توی وان حمام کتابفروشی‌های خیابان متنبی

تصاویری از ۷ کتابفروشی خاص و دیدنی در جهان | از پاتوق همینگوی تا کتابفروشی توی وان حمام

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار