خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۱۵۰۶
لینک کوتاه کپی شد

دستگیری خواننده پاپ به‌ دلیل توهین به مدارس دینی

خواننده معروف پاپ ترکیه به دلیل توهین به مدارس دینی، با دستور دادستانی این کشور به اتهام نفرت‌پراکنی بازداشت و به زندان منتقل شد.

به گزارش صبح تازه؛ خواننده مشهور پاپ ترکیه که ویدئوها و کلیپ‌های موسیقی او در شبکه یوتیوب صدها میلیون بازدیدکننده دارد، به اتهام تحریک مردم به نفرت و دشمنی با مدارس دینی بازداشت شده است.

گاردین گزارش داد، گلشن که همواره به دلیل پوشیدن لباس‌های باز، مورد خشم و انتقاد نهاد‌های مذهبی بوده اینک به دلیل اظهارات خود درباره مدارس اسلامی ترکیه بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها خانم گلشن روز پنجشنبه سوم شهریور پس از بازداشت به حکم قاضی برای انجام تحقیقات بیشتر به زندان انتقال یافته است.

این خواننده ۴۶ ساله چند ماه پیش در یکی از کنسرت‌های خطاب به هوادارانش گفته بود که انحراف اخلاقی یکی از نوازندگان گروه به این دلیل است که او قبلا در مدرسه اسلامی درس خوانده است.

اینک و با گذشت چند ماه از شوخی گلشن با مدرسه اسلامی امام خطیب، با وجود آن که او بابت اظهارنظر خود عذرخواهی و اتهام "تحریک مردم به نفرت و خصومت" را رد کرده است، اما این باعث نشده که نهاد‌های قضایی ترکیه از تعقیب قضایی و بازداشت او صرف نظر کنند.

کلیپ شوخی گلشن با مدرسه اسلامی امام خطیب پس از آنکه به طور گسترده در شبکه‌های اجتماعی ترکیه پخش شد، خشم اسلامگرایان به خصوص هواداران حزب عدالت و توسعه رجب طیب اردوغان را برانگیخت.

گلشن پیش از بازداشت در پیامی اعلام کرد که او فقط با همکارانی که سال‌ها با آن‌ها همکاری می‌کند شوخی کرده و از اینکه کلمات او سوژه "بدخواهانی شده که قصد دارند جامعه را دوپاره کنند" متاسف است.

وکیل گلشن اعلام کرد که در حال اقدام قضایی علیه حکم بازداشت موکلش است، زیرا او هیچ جرمی مرتکب نشده است.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار