شناسه خبر: ۱۱۱۵۲۶
لینک کوتاه کپی شد

اکران فیلم هندی در سینماهای ایران!

​به گزارش صبح تازه سید جمال ساداتیان از اکران فیلم «خیزش، غرش، آتش» سومین فیلم پرفروش تاریخ سینمای هند در اوایل شهریور ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش صبح تازه از  تسنیم  سید جمال ساداتیان تهیه کننده سینما درباره اکران فیلم هندی «خیزش، غرش، آتش» گفت: اوایل انقلاب گاهی به صورت محدود فیلم‌های خارجی نمایش داده می‌شد اما بعد از مدتی به خاطر محدود شدن تعداد سالن‌های سینما و تحریم‌ها دیگر هیچ فیلم خارجی در ایران اکران نشد تا اینکه از یک سال پیش به ذهنم رسید تا دوباره پیگیری کارهای اکران فیلم های خارجی را انجام دهیم.

این تهیه کننده در ادامه بیان کرد: متأسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا اقتصاد سینما به خصوص سینماداری بسیار آسیب دید و هیچ نوع حمایتی از سینماگران نشد. همچنین هر روز به تعداد مراکز خرید افزوده می‌شود. بیشتر این مراکز خرید، سالن‌های سینمای در حال ساخت دارند که در نتیجه این سالن‌ها را نمی توان فقط با اکران فیلم‌های ایرانی اداره کرد.

وی افزود: بعد از بررسی‌های فراوان و طی کردن پروسه وزارت ارشاد برای اخذ مجوز توانستیم این کار را به سرانجام برسانیم. فیلم سینمایی «آر.آر.آر» یا همان «خیزش، غرش، آتش» محصول موفق سینمای هند با پرداخت حق کپی به زودی در سینماهای سراسر کشور روی پرده خواهد رفت.

این تهیه کننده در ادامه عنوان کرد: «خیزش، غرش، آتش» در سال 2018 جلوی دوربین رفت که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، فیلمبرداری آن تا سال 2021 طول کشید و امسال همزمان در سینماهای هند و سراسر دنیا اکران شد و از هفته آینده نهم شهریور ماه سال جاری توسط «خانه فیلم» به صورت قانونی در سینماهای ایران اکران خواهد شد. این فیلم  توانست با آغاز اکرانش مورد استقبال بسیار زیاد مردم سراسر جهان قرار گیرد و رکورد پرفروش ترین افتتاحیه تاریخ سینمای هند را به خود اختصاص دهد. همچنین امتیاز 8 از سایت معتبر IMDB و امتیاز 94٪ از سایت Rottentomatoes را به دست آورده است.

وی در پایان گفت: اگر 30 درصد ظرفیت نمایش کشور به فیلم های خارجی اختصاص یابد حداقل باید ماهی یک فیلم خارجی در سینماها نمایش داده شود که این موضوع می تواند به افزایش کیفیت فیلم‌های ایرانی هم کمک کند. برای ادامه این مسیر باید مردم حمایت کنند تا اتفاق خوبی رقم بخورد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار