شناسه خبر: ۱۱۵۱۱۵
لینک کوتاه کپی شد

فهرست برترین فیلم ها و سریال های ۲۰۲۲ منتشر شد

انستیتو فیلم آمریکا فهرست برترین فیلم‌ها و سریال‌های سال ۲۰۲۲ را منتشر کرد.

فهرست برترین فیلم ها و سریال های ۲۰۲۲ منتشر شد

به گزارش صبح تازه؛ «نچ»، «آواتار ۲» و «لوتوس سفید» از بهترین‌های سال ۲۰۲۲ به انتخاب انستیتو فیلم آمریکا هستند.

در فهرست سالانه بهترین فیلم‌ها و سریال‌های سال که از سوی انستیتو فیلم آمریکا اعلام شده یونیورسال جایگاه ویژه‌ای دارد و با فیلم «فابلمن‌ها» ساخته استیون اسپیلبرگ، «نچ» ساخته جوردن پیل و «او گفت» ماریا شرایدر ۳ جایگاه از ۱۰ فیلم برتر سال را کسب کرده است.

در حالی که چند فیلم از پرفروش‌های سال از جمله «آواتار» و «الویس» و «تاپ گان: ماوریک» در این فهرست جای دارند، نتفلیکس که فیلم‌هایی مانند «پینوکیو» گی‌یرمو دل تورو یا «برفک سفید» را داشت در بخش سینمایی این فهرست جایی نیافته است. در واقع هیچ‌یک از سرویس‌های آنلاین بزرگ دیگر مانند اپل و آمازون نیز فیلمی در این میان ندارند و این نخستین بار از سال ۲۰۱۶ است که چنین اتفاقی رخ می‌دهد. در عین حال فیلم کارگردان‌های مولف از قلم نیفتاده و تاد فیلد با «تار» هم در فهرست دیده می‌شود.

۱۰ فیلم بر تر سال به انتخاب انستیتو فیلم آمریکا عبارت است از:

«آواتار: راه آب»، «الویس»، «همه‌چیز همه‌جا به یک‌باره»، «فابلمن‌ها»، «نُچ»، «او گفت»، «تار»، «تاپ گان: ماوریک»، ‌ «زن شاه» و «زنان حرف می‌زنند»

۱۰ سریال برتر تلویزیونی نیز عبارتند از:

«ابتدایی ابت»، «خرس»، «بهتر است با سال تماس بگیرید»، ‌ «قلم‌به‌مزدها»، ‌ «مو»، ‌ «پاچینکو»، ‌ «سگ‌های انباری»، «جداسازی»، ‌ «کسی جایی»، ‌ «لوتوس سفید»

جایزه ویژه انستینو فیلم آمریکا هم به «اشباح اینیشرین» تعلق گرفت.

برترین‌های این نهاد مهم سینمایی از سوی ۲ بخش داوری متفاوت انتخاب می‌شوند که متشکل از هنرمندان، منتقدان و کهنه‌کارهای صنعت سینماست.

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار