شناسه خبر: ۱۱۸۵۵۷
لینک کوتاه کپی شد

روستای سریال نون خ کجاست؟

سریال نون خ یکی از پرطرفدارترین سریال های تلویزیونی در سال های اخیر است که آدرس محل فیلمبرداری این سریال برای طرفدارانش بسیار جالب است.

روستای سریال نون خ کجاست؟

به گزارش صبح تازه، سریال نون خ سعید آقا خانی، که این روزها شاهد پخش سری چهارم آن هستیم در یکی از روستاهای زیبای کشورمان فیلمبرداری شده است که از تهران فاصله دارد. چنانچه در نمناک میخوانید این سریال که به فرهنگ غنی قوم کرد می‌پردازد و بخش عمده‌ای از آن در استان کرمانشاه فیلمبرداری شده است، لوکیشن زیبایی دارد به نام روستای پریان استان کرمانشاه.

روستای پریان نون خ کجاست؟

روستای پریان، یکی از روستاهای استان کرمانشاه است که در بخش دینور شهرستان صحنه و در دامنه کوهی با نام "پشتِ پری" (پشت پریان) دهستان کندوله قرار دارد. این روستا همراه با روستاهای کندوله و شریف‌آباد تنها روستاهایی در منطقه دینور هستند که مردم آن‌ها به زبان هورامی صحبت می‌کنند.

روستای پریان، یکی از روستاهای زیبا و پلکانی دیدنی است که در دامنه‌ی کوهی قرار دارد و با داشتن باغ‌های گردو، بادام، تاکستان‌های بی‌شمار انگور و درختان تنومند و قطور توت، به عنوان یکی از منابع اصلی کشاورزی در منطقه شهرت دارد.

اگر بخواهیم حدودی آدرس روستای پریان را برایتان بازگو کنیم، باید بدانید که روستای نون خ در بخش دینور شهرستان صحنه استان کرمانشاه واقع شده است و فاصله آن با شهرستان صحنه حدود 63 کیلومتر است. این روستا در دامنه‌ی کوهی با نام پشتِ پری (یا پشت پریان) قرار دارد و جزء دهستان کندوله نیز محسوب می‌شود.

روستای پریان در جنوب غرب کوه طلایی زران و در شمال غرب دشت بزرگ و زیبای دینور قرار دارد. این منطقه با آب و هوای معتدل خود، طبیعت زیبا و بکر و جاذبه‌های گردشگری فراوانش، از جاذبه‌های دیدنی استان کرمانشاه به‌شمار می‌آید.

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار