شناسه خبر: ۱۱۸۹۴۸
لینک کوتاه کپی شد

حقایق جالبی که تهیه‌کننده سریال پوست شیر بالاخره فاش کرد!

نوید محمودی تهیه‌کننده سریال جذاب «پوست شیر» حقایق جالبی را درباره این سریال برای اولین بار افشا کرد.

حقایق جالبی که تهیه‌کننده سریال پوست شیر بالاخره فاش کرد!

به گزارش صبح تازه، پخش سریال «پوست شیر» از ابتدای مهر ماه سال گذشته شروع شد. این سریال در سه فصل هشت قسمتی تولید و آخرین قسمت سریال این هفته از فیلم‌نت پخش خواهد شد.

نوید محمودی تهیه‌کننده سریال «پوست شیر» در گفت و گوی اختصاصی با نشریه کُد (ماهنامه خبری تحلیلی ساترا) گفت: مدتی قرار بود روی قصه‌ای را کار کنیم و سریالی تولید کنیم تا اینکه جمشید برادرم گفت به قصه جدیدی رسیده است. روی این داستان که در ابتدا اسمش «ساحل» بود تمرکز کردیم.

قصه آدمی که بعد از سال‌ها از زندان بیرون می‌آید و دختری که همسرش بعد از گرفتن حضانت ازدواج کرده و به یک خانواده دیگری رفته بود؛ دختری که حس می‌کند پدر دیگری دارد و مثل یک پدر دوستش دارد. در حقیقت ما می‌خواستیم قصه‌ای با این مضمون که در مورد خانواده و حس پدر و فرزندی است، داشته باشیم که در نهایت به قصه‌ای که دیدید، رسیدیم.

وی در خصوص تاثیر تجربه‌های قبلی برای تولید یک سریال پر مخاطب تاکید کرد:

من از ۱۳ سالگی و از دوران نوجوانی در تلویزیون بودم. ما می‌خواستیم در قصه راجع به موضوعاتی گپ بزنیم که به نظر تابو هستند اما یک واقعیت اجتماعی است؛ یعنی ما نمی‌توانیم بگوییم تجاوز وجود ندارد یا نمی‌توانیم بگوییم این رفتارهای خشنی که در فیلم می‌بینید وجود ندارد.

جمشید به‌عنوان کارگردان همه تلاشش را کرد با گفت‌وگو و تجربه‌ای که در این سال‌ها داشتیم، با ظرافت چیزهایی را نشان بدهد. تجربه سال‌ها فیلمسازی را کنار هم گذاشتیم و رسیدیم به جایی که تمامی حرف‌هایی که می‌خواستیم را طوری بیان کردیم که حساسیت خاصی ایجاد نشد.

 

وی افزود: من جزو کسانی هستم که معتقدند در سال‌های گذشته، در ایران شرایطی به وجود آمده که همدیگر را کمتر دوست داریم و همین موضوع باعث شده تا رفتارهایی را از خود بروز بدهیم که متفاوت از بقیه باشد.

رویکرد ساترا نسبت به سریال پوست شیر

محمودی در ادامه در خصوص رویکرد ساترا نسبت به این سریال گفت: نمی‌توانم بگویم ما و اعضای شورای صدور مجوز ساترا صددرصد با هم همفکر و همراه بودیم و شعار بدهم. اما به معنای واقعی کلمه اعضای شورا به ما کمک کردند و اگر در مواردی اصلاحاتی داشت، با گفت‌وگو و تعامل اصلاحات ضروری را انجام دادیم و در خصوص سایر موارد هم به نگاه نسبتاً مشترک رسیدیم.

این اتفاق به این دلیل بود که آنها از هدف ما آگاه بودند و ما هم از نگرانی آن‌ها خبر داشتیم. اگر شما بدانید که ساترا به دنبال سانسور نیست و آن‌ها برای چه مسائلی نگرانند، می‌توانیم هم فکر باشیم.

تجربه نمایش خانگی «پوست شیر» نشان داد با گفت‌وگو و همفکری می‌توان خیلی از چیزهایی که تابو هست را نمایش داد و مخاطب جذب کرد. من فکر می‌کنم با تعامل دو طرفه می‌توان همه مسائل را حل کرد.

وی در پایان تاکید کرد: استاندارد دو گانه‌ای میان نمایش خانگی و تلویزیون وجود ندارد. نمایش خانگی به دلیل اینکه از سینما تبعیت می‌کند در فرم و اجرا آزادتر است اما من می‌گویم این‌ها اصلاً چیزی نیست که شما نگرانش باشید و فضای دوگانه‌ای وجود ندارد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار