شناسه خبر: ۱۰۷۳۰۱
لینک کوتاه کپی شد

ترکیب احتمالی تیم ملی برای بازی لبنان

بازگشت تیم ملی به صدر جدول در گروه A تنها منوط به امتیاز گیری امارات از کره جنوبی نیست. ایران هم باید ارایه گر بازی خوبی در برابر لبنان باشد و این بازی را با 3 امتیاز تمام کند.

به گزارش صبح تازه، بعد از شکست دو بر صفر در برابر کره جنوبی این پیروزی برای تیم ملی حائز اهمیت است. جدا از اینکه این پیروزی موجب می شود ایران احتمال بازگشت به صدر جدول را داشته باشد مسابقات مقدماتی را با برد تمام خواهد کرد و این یک پایان خوب برای دراگان اسکوچیچ و شاگردانش خواهد بود. تیمی که زودتر از خیلی از تیم ها بلیط حضور در دوحه را بدست آوردند؛ آنهم در شرایطی که مارک ویلموتس کار را برای اسکوچیچ و تیمش سخت کرده بود.

همانطور که بازی ایران در برابر کره جنوبی تشریفاتی نبود به نظر می رسد دیدار تیم ملی در برابر لبنان هم تشریفاتی نباشد چون ایران برای برد در این بازی مصمم است و از سویی لبنانی ها هم گفته اند به دنبال بازی شرافتمندانه در جدال با ایران هستند. بنابراین قابل پیش بینی است این بازی یک بازی سخت برای هر دو تیم باشد.

تیم ملی با چه شیوه ای در این دیدار بازی خواهد کرد؟ سیستم مهم نیست. در فوتبال امروز فاصله ها مهمترین از شیوه بازی است. با بازگشت برخی از بازیکنان مصدوم به اردوی تیم ملی، شرایط ایران در بازی با لبنان به مراتب بهتر از بازی با کره جنوبی خواهد بود. به خصوص که این بازی تماشاگر هم خواهد داشت.

از خط دروازه شروع می کنیم. اسکوچیچ از علیرضا بیرانوند به امیر عابدزاده رسید و حال اگر قرار باشد با یک اشتباه از امیر عابدزاده عبور کند همواره مرد شماره یک تیم ملی این بیم را خواهد داشت با یک اشتباه جای خود را در ترکیب ثابت تیم ملی از دست دهد و این استرس بدون شک برای هیچ یک از دروازه بانان تیم ملی خوب نخواهد بود. امیر عابدزاده یا علیرضا بیرانوند؟ اگر اسکوچیچ بخواهد همانند مربیان اروپایی رفتار کند باز به امیر عابدزاده بازی خواهد داد تا به او ثابت کند با یک اشتباه پشت دروازه بان شماره یکش را خالی نخواهد کرد. در غیر اینصورت یک بار دیگر علیرضا به ترکیب ثابت تیم ملی باز خواهد گشت. به خصوص که این دروازه بان هم با یک اشتباه جایگاه خود را در ترکیب تیم ملی از دست داد.

در خط دفاع بازگشت صادق محرمی به پست دفاع راست خبر خوبی برای تیم ملی است. در قلب خط دفاعی براحتی می توان پیش بینی بازی محمد حسین کنعانی زادگان و مجید حسینی را داشت چرا که شجاع خلیل زاده به خاطر مصدومیت اردوی تیم ملی را ترک کرده است. امید نورافکن یکی از بازیکنان مورد علاقه اسکوچیچ است که پیش بینی می شود این بار در پست تخصصی بازی کند. یعنی دفاع چپ و در این صورت میلاد محمدی بار دیگر نیمکت نشین می شود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار