شناسه خبر: ۱۰۷۴۴۶
لینک کوتاه کپی شد

ادعای عجیب دستیار ایرانی کی روش؛ شاید آمریکایی‌ها اطلاعات تیم ملی را از من بخواهند!

یک مربی ایرانی شاغل در آمریکا می‌گوید جراید و کارشناسان در هر دو کشور شناخت خوبی از همدیگر ندارند و فکر می‌کنند رقبای راحتی برای هم هستند!

به گزارش صبح تازه، امید نمازی درباره همگروهی ایران با تیم‌های ملی انگلیس، آمریکا و برنده پلی آف اروپا (برنده ولز – اوکراین یا اسکاتلند) در جام جهانی گفت: فکر می‌کنم اینکه در مطبوعات ایرانی و حتی در بین پیشکسوتان می‌گویند ایران در گروه آسانی قرار گرفته، دست کم گرفتن تیم‌های حاضر در گروه است که یک تفکر اشتباه است. من آشنایی خوبی با تیم ملی آمریکا چرا که در هنگام مربیگری در تیم ملی زیر ۱۸ سال آمریکا، برخی از این بازیکنان شاگردان من بودند.

او با اشاره به حضور بازیکنان سرشناس آمریکایی در تیم‌های مطرح اروپا گفت: کریستین پولیسیچ در چلسی بازی می‌کند. وستون مک کنی در ترکیب یوونتوس بازی می‌کند. سرجینیو دست هم گاهی در ترکیب بارسلونا به میدان می‌رود. رینا هم تا قبل از مصدومیت در بازی‌های دورتموند حضور ثابتی داشت. میانگین سنی این تیم آمریکا ۲۳ سال است. یک تیم جنگنده هستند که آمریکایی‌ها آن را نسل طلایی خود می‌دانند. دست کم گرفتن این تیم اشتباه بزرگی است. به همین دلایل می‌گویم قرعه ما در جام جهانی سخت نیست اما کار ساده ای نداریم. نباید انتظارات از تیم ملی ایران بیشتر کنیم.

این مربی ایرانی شاغل در لیگ MLS آمریکا با اشاره به برداشت اشتباه آمریکایی‌ها از هم گروهی با تیم ملی ایران نیز اظهار کرد: آن‌ها هم در سنجش خود اشتباه دارند. فکر می‌کنند ایران حریف قدرتمندی نیست و دچار اشتباه می‌شوند. حتی بعد از همگروهی با ایران، از فدراسیون فوتبال آمریکا با من تماس گرفتند که چه فکر می‌کنی؟ گفتم ایران تیم خوبی است و نمی‌توانید آن را دست کم بگیرید. البته سعی می‌کنم اطلاعات زیادی ندهم. واقعیت دلم با ایران است. دوست دارم ایران برنده این دیدار شود.

نمازی درباره اینکه اگر او هم اطلاعاتی به آمریکایی‌ها ندهد، حضور الکساندر نوری در تیم ملی آمریکا، منجر به اطلاعات بیشتر آمریکایی‌ها از تیم ملی ایران می‌شود، گفت: من بازیکنان ایرانی را شخصا یا از دور می‌شناسم یا موقعی که در ذوب آهن بودم، خیلی از بازیکنان را آنالیز کردم و تک به تک آن‌ها را می‌شناسم. آمریکایی را هم به همین خوبی می‌شناسم.

او با اشاره به تماس فدراسیون فوتبال آمریکا برای همکاری در رده‌های سنی پایه گفت: یک مشکل که ممکن است به وجود آید این است که شاید به زودی مربی تیم ملی جوانان زیر ۲۰ سال آمریکا شوم. با توجه به موفقیت‌هایی که در دوره قبل با تیم ملی زیر ۱۸ سال داشتم، شاید به توافق برسیم و در این صورت از من انتظار دارند که اطلاعات لازم را در اختیارشان بگذارم. در هر صورت مربیگری یک کار حرفه‌ای است. باید ببینیم مذاکرات چطور پیش می‌رود. اگر به توافق هم نرسیدیم، حاضرم بدون هیچ انتظاری اطلاعات لازم درباره تیم ملی آمریکا را در اختیار فدراسیون فوتبال ایران هم قرار دهم.

او درباره سبک و نحوه فوتبال تیم ملی آمریکا گفت: سرمربی آمریکا در دوره پرولایسنس هم دوره من بود. خیلی آشنایی نزدیکی با او دارم و و با تفکراتش آشنا هستم. اگر بخواهیم از نحوه و سبک بازی این تیم صحبت کنیم، فوتبال آمریکا شبیه اروپایی‌ها است. تاثیراتی از کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی گرفته اما باز هم فکر می‌کنم سبک و نحوه بازی این تیم به اروپای غربی می‌خورد.

مربی فصل گذشته هیوستن دینامو آمریکا در لیگ باشگاهی این کشور با بیان اینکه بازی با تیم ملی کانادا می‌تواند به ایران کمک کند، اظهار کرد: اگر مسئولان تیم ملی بخواهند، می‌توانند به منظور شبیه سازی با تیم ملی کانادا دیدار تدارکاتی داشته باشند چرا که شباهت بسیاری به آمریکا دارد.

نمازی درباره متحول شدن فوتبال انگلیس و دستاوردهای این کشور طی تورنمنت‌های اخیر گفت: فوتبال انگلیس متحول شده است. آن‌ها تنها تیمی‌هستند که در دو رده سنی مختلف در مسابقات جام جهانی زیر ۲۰ سال و ۱۷ سال به قهرمانی دست یافتند. انگلیسی‌ها سال‌های سال با مربیان کشور خودشان کار می‌کردند اما با ورود ونگر و در ادامه مربیانی مانند مورینیو، روبرتو مارتینس، گواردیولا، کونته، کلوپ، توخل و ... فوتبال این کشور هم متحول شد و از ارسال‌های مستقیم و بازی فیزیکی فاصله گرفتند. الان هم فوتبالشان فیزیکی است اما به سبک اروپای غربی شباهت بیشتری دارد. فوتبال انگلیس در حال حاضر دگرگون شده و از گذشته بهتر هستند. البته هنوز به نتیجه ایده‌آل در سطح جهانی نرسیده اند و نایب قهرمان یورو شده اند. انگلیس بازیکنان خوبی دارد. کین، رشفورد، سانچو، استرلینگ و ... بازیکنانی هستند که در سطح بالایی بازی می‌کنند. با این وضعیت باید گفت انگلیس برای سرگروهی بازی می‌کند. ایران، آمریکا و یکی از تیم‌های ولز، اوکراین یا اسکاتلند هم برای رتبه دوم گروه بازی خواهند کرد.

نمازی در واکنش به اینکه به هر ترتیب به نظر می‌رسد ایران از نظر فنی پایین تر از هر سه تیم دیگر این گروه باشد و باید بازی واکنشی را در دستور کار خود قرار دهد گفت:  نمی‌خواهم کیفیت بازیکنان ایران را پایین بیاورم. به نظرم این نسل ملی ایران خیلی خوب است. همانطور که می‌بینید خیلی‌ها خارج از ایران بازی می‌کنند اما روی هم رفته، آمریکا را که نگاه می‌کنم تیم جوانی است و شاید تک به تک از کیفیت برتری برخوردار باشند. به خاطر همین کادرفنی ایران باید باهوش عمل کند و تدابیر خوبی داشته باشد و بتواند در هر بازی خودش را با حریفش تطبیق بدهد و نقاط قوت آن تیم را خنثی کند. اگر فکر می‌کنیم مثل آسیا و مقدماتی جام جهانی باید با یک روش و تفکر به جلو برویم، قطعا شکست می‌خوریم.

او درباره انتقادات از اسکوچیچ بعد از باخت به کره جنوبی و پیشنهادات برای انتخاب یک سرمربی بزرگ به جای این مربی کروات گفت: در ایران یک مسئله همیشه مطرح است. همه می‌گویند مربی بزرگ بیاوریم. کی روش مربی بزرگی بود اما الان نتوانست تیم مصر را به جام جهانی ببرد. مربی شعبده باز که نیست. همه چیز بستگی به ابزاری دارد که در دستش است. به نظرم شخصا اسکوچیچ مربی خوب و جوانی است و شاید تجربه کی روش و یک سری مربیان را نداشته باشد اما کی روش هم از یک جایی شروع کرد و موفق شد و این موفقیت باعث شد به یک مربی بزرگ تبدیل شود. فکر نمی‌کنم اسکوچیچ برکنار شود. به نظرم همه از فدراسیون تا روسای ورزش و دولت باید از تیم ملی حمایت کنند تا اسکوچیچ به همراه باقری وهاشمیان و دستیاران خارجی او نتایج مناسب را به دست آورند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار