شناسه خبر: ۱۰۸۱۶۲
لینک کوتاه کپی شد

بررسی کارشناسی صحنه‌های بحث‌برانگیز دیدار سپاهان - استقلال

​به گزارش صبح تازه،کارشناس داوری فوتبال ایران صحنه‌های مشکوک داوری دیدار سپاهان و استقلال را بررسی کرد.

به گزارش صبح تازه،حیدر سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره قضاوت موعود بنیادی‌فرد در دیدار تیم‌های سپاهان و استقلال اظهار داشت: تیم داوری قضاوت خوبی داشت و موعود بنیادی‌فرد را تحسین می‌کنم، چون بازی سختی را قضاوت کرد و کار‌ت‌هایی که داد، همگی درست بود.

وی درباره پنالتی سپاهان عنوان کرد: گرفته شدن پنالتی در نیمه نخست برای سپاهان صحیح بود. سپاهانی‌ها اعتقاد داشتند باید درواز‌ه‌بان استقلال اخراج شود که این اعتراض درست نبود. حرکت مهاجم سپاهان در این صحنه به سمت دروازه‌ نبود و به سمت گوشه زمین بود، به  همین دلیل کارت زرد کفایت می‌کرد. اگر مسیر بازیکن مستقیم بود، داور حتماً باید دروازه‌بان استقلال را با کارت قرمز جریمه می‌کرد.

این کارشناس داوری درباره اینکه سپاهانی‌ها اعتقاد داشتند یک پنالتی نیز باید در نیمه دوم برای آنها گرفته می‌شد، خاطرنشان کرد: در نیمه دوم توپ به دست عارف غلامی در محوطه جریمه برخورد کرد ولی دست او فضایی جز بدنش را اِشغال نکرد و قطعاً هیچ داوری این صحنه را پنالتی نمی‌گیرد. کاملاً دست بازیکن بسته و ادامه بازی درست بود.

سلیمانی درباره برخورد وریا غفوری و شهریار مغانلو در اواخر بازی، گفت: در دقیقه 89 مغانلو اعترض داشت که اعتراضش درست بود. این صحنه بنیادی‌فرد مرتکب اشتباه شد چون مهاجم سپاهان خطایی روی غفوری مرتکب نشد. این صحنه اشتباه تاثیرگذاری نبود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار