خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۰۸۲۸۶
لینک کوتاه کپی شد

کفاشیان تهدید کرد!

علی کفاشیان در خصوص موضوعات روز فوتبال و فدراسیون فوتبال صحبت های جالبی را مطرح کرده است.

به گزارش صبح تازه، روزنامه اعتماد مصاحبه با علی کفاشیان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال را منتشر کرده است که بخشهایی از این مصاحبه را می خوانید:

تحلیل‌تان از برکناری آقای عزیزی خادم چیست؟

وقتی که انتخابات فدراسیون‌ها بر اساس تفاهم و همدلی نباشد قطعا این اتفاقات هم رخ می‌دهد. در اینجا عزل آقای عزیزی‌خادم رخ داده ولی خیلی جاهای دیگر که اساسنامه چنین اجازه‌ای نمی‌دهد اختلافات اوج می‌گیرد. اختلافات که بالا بگیرد برای هر تصمیمی به مشکل می‌خورند. این اختلاف به نظر من نابودکننده هر تشکیلاتی است. باید این هوشیاری به مجمع عمومی فدراسیون فوتبال داده شود که اگر شما کسانی را انتخاب می‌کنید از یک خانواده باشند، همدل باشند و سیاست یکسان داشته باشند.

 

هنگام انتخابات که به نظر می‌رسد همه اینها با هم همسو هستند.

بعضی‌ اوقات اختلاف نظر پیش می‌آید و گاهی اوقات خدای نکرده سهم‌خواهی‌ها آغاز می‌شود و در این بین ممکن است کسی باشد که نخواهد سهم بدهد و اختلافات پیش می‌آید. شاید یک معامله‌ای وجود داشته و آن معامله باعث شده همه‌چیز خراب شود.

 

خود شما در زمان مدیریت‌تان از فشارهای خارج از فدراسیون می‌گفتید. آیا این فشارها در برکناری آقای عزیزی خادم تاثیر داشته؟

بالاخره هست این چیزها. شما نمی‌توانید بگویید نیست. ما از مجلس و یک‌سری نهاد دیگر تحت فشار بودیم. یک مواقعی هست شما کاری را پیش می‌برید و سلیقه بعضی‌ها نیست. آنها هم از یک‌سری ابزار استفاده می‌کنند. من بعید می‌دانم که از بیرون فشاری نبوده باشد.

 

آقای داریوش مصطفوی گفت یک نهاد امنیتی پشت ماجراست.

بله امکانش هست. یک‌سری نهادهایی هستند که می‌آیند. تشخیص‌هایی دادند یا مدارکی داشتند و آن را به هیات‌رییسه ارایه دادند و آنها تصمیمی گرفتند.

 

شما وقتی می‌خواستید برای بار سوم نامزد شوید دوباره به شما گفتند بس است و برو استراحت کن. چه کسی به شما این حرف را زد؟

یک‌سری نهادهایی حضور دارند در خود وزارت ورزش که بانی این کار هستند.

 

حراست؟

حراست هست. بازرسی هست. حراست که البته کاری برخلاف نظر وزیر ورزش انجام نمی‌دهد. همان موقعی که من آمدم در فدراسیون فوتبال بر اساس خواست رییس وقت سازمان تربیت‌بدنی و حمایت او بود. من خودم میل نداشتم بیایم و ایشان حمایت کرد تا بیایم. در دور بعدی خواست‌شان این بود که نباشم. من تن ندادم ولی شاید هم اشتباه کردم. نمی‌دانم ولی چوبش را هم خوردم.

 

نهادهای داخل وزارت یا بالاتر؟

وزیر ورزش بالاترین مقام ورزش کشور است. آن نهادها هم اگر حمایت وزیر ورزش نباشد فشار خودشان را وارد می‌کنند.

 

جایی گفتید دعوا سر پست فدراسیون فوتبال است، چرا؟

شهرت را خیلی‌ها دوست دارند و می‌توانند از این استفاده کنند تا به جاهای دیگری برسند. قبل از اینکه آقای عزیزی خادم کاندیدا شود آمد برای مشورت و من برایش مثال زدم و گفتم اینجا کمک می‌کند خیلی زود بروی بالا ولی وقتی بخوری زمین بدجوری استخوان‌هایت خرد می‌شود. ولی جاهای دیگر که آدم زیاد دیده نمی‌شود باز می‌تواند بلند شود. فدراسیون فوتبال این انگیزه‌ها را دارد.

 

بحث شهرت است فقط؟

شهرت بحث اصلی است. اگر طرف بخواهد از این شهرت در جایگاه‌های سیاسی یا کسب ثروت و ... استفاده کند راهش باز است. به راحتی می‌تواند این کار را کند.

 

شما با آقای عزیزی خادم همکاری کردید. اینکه می‌گویند با جادوگر ارتباط داشته درست است؟

هیچ‌وقت من از ایشان نشنیدم که بگوید برویم جادوگر بیاوریم و این جور کارها. یک‌سری افراد به ما مراجعه می‌کردند که اگر بخواهی کمک می‌کنیم تیم برنده شود یا نبازد. این جور چیزها بود ولی از طرف ایشان نشنیدم چنین چیزهایی. تا رییس شد این حرف‌ها پیش آمد.

 

پیگیر آن به اصطلاح جادوگران نشدید که معرفی‌شان کنید یا...

من اصلا اعتقاد نداشتم و چون نداشتم اصلا محل نمی‌دادم. وقت هم به آنها نمی‌دادم. گاهی می‌آمدند توی نمازخانه یا بیرون مرا گیر می‌آوردند و پیشنهادی را مطرح می‌کردند. من چون اعتقادی نداشتم جوابی ندادم. یک بار یکی از آنها گفت اگر به حرف ما گوش نکنی ما در جام جهانی همه بازی‌های‌مان را می‌بازیم و من به او گفتم اشکالی ندارد، بگذار ببازیم!

 

آقای عزیزی خادم می‌خواست با شما همکاری کند؟

بله، این توی ذهنش بود ولی یک بار هم زنگ نزد. حق هم می‌دادم. بالاخره مسائل جام جهانی و مشکلات فدراسیون زیاد بود. البته ایشان یک‌سری مشاورهایی انتخاب کردند که مشورت‌های درستی ندادند در بعضی مسائل و تصمیم‌گیری‌های درستی نکردند. شاید ایشان هم خودش را خیلی صاحب‌نظر می‌دانست و همه اینها باعث شد کارها بدون تجربه کافی و بدون مشورت برود جلو.

 

بعد از انقلاب شما تنها رییس فدراسیونی بودید که ۸ سال تکان نخوردید.

ما اساسنامه‌ای داشتیم که بر اساس آن رییس فدراسیون را وزیر ورزش یا افراد نمی‌توانستند برکنار کنند. من الان نمی‌توانم دلایلش را بگویم که چرا در فدراسیون ماندم و این را شاید بعدا بگویم.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.

وبگردی

ارسال نظر

پربازدیدترین

پربحث ترین

آخرین اخبار