خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۱۳۴۴
لینک کوتاه کپی شد

استقلال در آستانه تغییر مهمی توسط ساپینتو

به گزارش صبح تازه، ریکاردو ساپینتو سرمربی پرتغالی استقلال دیروز در بازی برابر ملوان تصمیم شجاعانه‌ای گرفت.

 

به گزارش صبح تازه از ورزش۳، شروع بازیسازی از سوی سه مدافع مرکزی خوب نبود و هافبک‌ها هم روی دست مدافعان پیدا نشدند و به عبارتی بازیسازی استقلال از منطقه یک سوم دفاعی شکل نمی‌گرفت تا جایی که در برخی از صحنه‌ها مدافعان به خصوص سیلوا مجبور به ارسال توپ‌های بلند می‌شدند.

ساپینتو که نیمه اول را با شکست یک بر صفر به رختکن رفت تصمیم گرفت در نیمه دوم آرایش تیمش را تغییر دهد و روی بازی ۴ دفاعه سوئیچ کند. این تصمیم منجر به این شد که آبی‌ها در منطقه یک سوم دفاعی توپ را بهتر به گردش در بیاورند و دو مدافع میانی تیم با بازیسازی توپ را به کناره‌ها ببرند و موجب ایجاد حمله از جناحین شوند که در یکی از این حملات با ارسال از سوی یامگا و ضربه مهدی قایدی استقلال به گل برتری رسید.

تغییر شیوه بازی از سوی ساپینتو یک تصمیم شجاعانه از سوی سرمربی تیم آبی بود. به واقع ریسکی بود که جواب داد. شاید اگر این ریسک جواب نمی‌داد خیلی‌ها از ساپینتو از تغییر شیوه بازی تیم انتقاد می‌کردند؛ چرا که استقلال‌ها مدت‌هاست از زمان استراماچونی با ۳ مدافع بازی می‌کند و به لطف بازی با این شیوه در لیگ برتر هم بعد از سال‌ها قهرمان شده است. اما ساپینتو نشان داد بازی با سه مدافع وحی منزل نیست و می‌توان به منظور تغییر نتیجه شیوه بازی تیم را هم تغییر داد. حتی شاید به واسطه جوابی که مربی پرتغالی در انزلی گرفت از این پس شیوه بازی آبی‌ها به ۴ دفاع تغییر کند.

بازی با ۳ دفاع یا ۴ دفاع؟ این بستگی به توانمندی تیم دارد. خیلی از تیم‌ها این تغییر را برای خود الزام نمی‌بیند به این خاطر تیمی که با ۴ دفاع بازی می‌کند زمان حمله با پیشروی یکی از مدافعان کناری ۳ دفاعه می‌شود. بازی با ۳ دفاع مرکزی زمانی می‌تواند نتیجه مثبتی داشته باشد که هر سه مدافع مرکزی تیم سرعتی و در بازیسازی قهار باشند که تیم آبی در دو بازی گذشته نشان داد این خصوصیت را به طور تمام و کمال ندارد همان طور که در انزلی با سو ئیچ روی ۴ دفاع برنده از زمین خارج شد و این شاید منجر شود در بازی‌های آتی هم تیم استقلال با ۴ مدافع بازی کند.

منبع: ورزش۳

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار