خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۳۳۳۱
لینک کوتاه کپی شد

اصرار عجیب انگلیس بر حذف ایران از جام جهانی!

به گزارش صبح تازه، فیفا با درخواست‌هایی برای حذف ایران از جام جهانی چند هفته قبل از بازی افتتاحیه خود مقابل انگلیس مواجه شده است.

به گزارش صبح تازه از سلام نو به نقل از انتخاب، دیلی تلگراف از درخواست حذف ایران از جام جهانی فوتبال با ادعای استفاده روسیه از پهبادهای ایران در اوکراین خبر داد.

دیلی تلگراف نوشت: فیفا با درخواست‌هایی برای حذف ایران از جام جهانی چند هفته قبل از بازی افتتاحیه خود مقابل انگلیس مواجه شده است. این موضوع به دنبال استفاده از پهپادهای ساخت تهران در آخرین موج حملات روسیه علیه اوکراین مطرح شده است.

به گفته دولت اوکراین، چندین نفر در جریان حملاتی که شامل استفاده از پهپادهای شاهد-136، کشته شدند.

این حملات تقریباً یک ماه قبل از اینکه انگلستان - که دولت آن برای دفع حمله ولادیمیر پوتین، به اوکراین تسلیحات می‌فرستد - مقابل ایران در جام جهانی به میدان برود، انجام شد.

کریس برایانت، وزیر سابق وزارت امور خارجه انگلیس، به تلگراف اسپورت گفت هر کشوری که "حمایت نظامی" برای تهاجم پوتین به اوکراین، ارائه کند، باید از رقابت های ورزشی جهان اخراج شود.

وی افزود: مقامات ورزشی در سراسر جهان و در هر رشته ورزشی باید با دقت به نقش و حمایت مستقیم ایران از پوتین در حمله غیرقانونی او به اوکراین نگاه کنند.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار