شناسه خبر: ۱۱۴۵۶۵
لینک کوتاه کپی شد

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛

کی‌روش پس از باخت پرگل از انگلیس چه گفت؟!

به گزارش صبح تازه از ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، گفت: از کسانی که نمی‌خواهند از تیم پشتیبانی کنند، می‌خواهم‌ به‌ ورزشگاه نیایند. ما آن‌ها را نیاز نداریم و این چیزی هست که بازیکنان آن را احساس می‌کنند.

به گزارش صبح تازه از ایرنا، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از شکست سنگین مقابل انگلیس در اولین دیدار جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، اظهار داشت: در نیمه‌ اول کار برای ما تمام شده بود و تنها هدف ما این بود که بتوانیم شجاع باشیم و بجنگیم.

وی ادامه داد: در سطح بسیار بالایی از فوتبال بازی می‌کردیم و همه بازیکنانم خیلی خوب بازی کردند اما تجربه حریف را نداشتند. ما از حریف‌ خیلی چیزها یاد گرفتیم و قطعا در بازی‌های آینده بهتر خواهیم شد.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد در نبود شما به تیم ملی آسیب زیادی رسیده است، گفت: الان بازیکنان من برای بازی آینده بسیار آماده‌تر هستند و سعی می‌کنیم‌ بازی‌ بعدی را ببریم. 

وی‌ اظهار داشت: باید درس‌هایی را یاد می‌گرفتیم و باید تمرکز کافی داشته باشیم و هیچ موضوعی در اطراف تیم نباشد.

کی‌روش خاطرنشان کرد: اگر می‌توانستم به عقب برگردم شاید می‌شد بعضی تصمیم‌ها را عوض کنیم . وظیفه ما این است که شرایط‌ تیم را بهتر کنیم.

وی افزود: اگر قبل از بازی فکر کنید شانس زیادی ندارید، اشتباه کرده‌اید. ما ظیفه داریم‌ تیم‌ را آماده کنیم‌ و مسایل دیگر دست ما نیست.

سرمربی تیم ملی ایران‌ در پاسخ به این سوال که چه چیزی از دست شما خارج هست، گفت: سوال شما را متوجه نمی‌شوم اما اگر برخی چیزها دست من بود، نمی‌گذاشتم برخی مسایل رخ دهد. سال‌ها هست که بازیکنان خود را می‌شناسم و آنها همیشه یک هدف داشتند و این هدف خوشحال کردن مردم بوده و به آنها افتخار می‌کنم.

وی تاکید کرد: از کسانی که نمی‌خواهند از تیم پشتیبانی کنند، می‌خواهم‌ به‌ ورزشگاه نیایند. ما آن‌ها را نیاز نداریم و این چیزی هست که بازیکنان آن را احساس می‌کنند.

کی‌روش در خصوص‌ مصدومیت علیرضا بیرانوند، گفت: پزشکان نتوانستند خون‌ریزی او را متوقف کنند. بینی بیرانوند شکسته بود. او دیگر توان ادامه بازی را نداشت و متاسفانه از بازی بیرون رفت. 

سرمربی تیم ملی ایران در پاسخ به این سوال که در بازی آینده چقدر تغییرات خواهیم داشت، عنوان کرد: شاید نمی‌توانم به این سوال قبل از بازی ولز جواب بدهم و باید این موضوع را درست تحلیل کنیم و بعد تصمیم بگیریم.

کی روش در خصوص ترکیب اولیه تیم ملی اظهار داشت: من در انتخاب این تصمیم اشتباه نکردم و آن چیزی که در این بازی اشتباه بود کیفیت و سرعت بازیکنان انگلیسی بود و ما نتوانستیم خودمان را با حریف هماهنگ کنیم. 

وی ادامه داد: در مورد ترکیب بازیکنان هم بعد از بررسی دقیق اگر نیاز باشد تغییرات را ایجاد می‌کنیم. 

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: اگر بخواهیم به تیم‌های پرقدرت دنیا نزدیک شویم‌، باید مسایل زیادی را در نظر بگیریم، در غیر این صورت هیچ‌ وقت به سطح آن‌ها نخواهیم رسید.

کی‌روش در خصوص اینکه درنشست خبری از صعود ایران صحبت کرد و امروز از افرادی صحبت می‌کند که بهتر است خانه بنشینند و به ورزشگاه نیایند، تصریح کرد: در سال ۲۰۱۱ کار با تیم ملی را شروع کردیم و روز های بسیار خوبی را پشت سر گذاشتیم. 

وی تصریح کرد: چیزی که من می‌توانم بگویم این است که در فوتبال بازیکنان باید همه فکرشان را برای موفقیت بگذارند. همه می‌توانند به ورزشگاه بیایند اما ما از کسانی که برای فوتبال نمی‌آیند ومی‌خواهند شرایط را برهم بزنند، استقبال نمی‌کنیم.

کی‌روش گفت: در ایران فوتبال مصنوعی نیست و علاقه به فوتبال واقعی هست و در رویای همه این است که فوتبال بازی کنند و موفق شوند. از همه می‌خواهم اجازه دهند این بچه ها بازی کنند و نماینده خوبی برای مردم ایران باشند.

وی افزود: این بچه ها فقط می‌خواهند فوتبال بازی کنند. همه تیم‌ها مسایلی دارند. بازیکنان ما حق‌ دارند تمرکز داشته باشند و درست نیست برخی از بازیکنان من توقعاتی دارند که وظیفه آنها نیست.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در خصوص اینکه امروز بدترین نتیجه ایران در تاریخ جام های جهانی رقم‌خورده است، گفت: اجازه دهید فوتبال قضاوت کند و برای من در این لحظات جالب نیست در خصوص‌ فوتبال صحبت کنم. این اعتبار را دارم که در خصوص آینده تیمم برنامه داشته باشم. وجهه من به خاطر این نتیجه تحت تاثیر قرار گرفته و من کل مسئولیت نتیجه را قبول می‌کنم اما بعد از ۴۰ سال کار توانایی دارم آنها را برای دیدار با ولز آماده کنم. 

وی افزود: تاکید می‌کنم شما حتی نمی‌توانید تصور کنید که در پشت صحنه، این‌ بازیکنان چه شرایطی داشتند ولی بدانید آنها فقط می‌خواهند فوتبال بازی کنند.

کی‌روش گفت: باید به بازیکنان اجازه دهیم برای مردمشان بازی کنند و اجازه دهید آنها بازی‌ کنند و معنای این حرف این نیست که بازیکنان احساس ندارند.

تیم ملی فوتبال ایران در دیدار برابر انگلیس با نتیجه ۶ بر ۲ شکست خود. بازی بعدی شاگردان کی‌روش روز جمعه برابر ولز خواهد بود. 

 
هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
  • نازنین ارسالی در

    برو شکر بخور مردک . الان که لایی دوپایی به مردم ایران زدی تقصیرا رو گردن نمیگیری میندازی گردن مردم ایران ؟ تو چه موجود پولکی و دوربینی هستی که فقط میخوای بری جام جهانی رو تجربه کنی مرض جام جهانی داری فقط ...

  • ایرانی ارسالی در

    سلام :این کیی روش هم عجب روی داره تیم 6گل خوردباز کوری می خونی همون موقع که اسکوییچ ازتیم ملی اخارج شدکیی روش به جاش امدگفتم ایران توجام جهانی ردیف گل ها رو دریافت می کنه تاریخ مصرف کیی روش گذشت یی عده به زور می خوان کیی روش رو بزرگش بکن بابا این مربی ذهن تفکر دفاعی داره کاریش هم نمیشه کرد سبک کیی روش همین باید جسارت داشت باشی تاکیی جلوی تیم های بزرگ باید دفاعی کارکرده که نتیجه بشه همین که دیدیم دوتاگل روهم که زدیم کار تک ستاره تیم بود ازاول بازی قشنگ معلوم بود مادنبال مساوی باتیم انگلیس بودیم نمیشه بااین سبک جلوی تیم بزرگ دوام آورد باید شجاعت ریکس کردن رو مربی داشت باشه که متاسفانه کیی روش ازاین بی بهر هست اش وقتی تیم رو ضعیف می بین وتیم رو دفاعی می بندمعلوم بازیکن هم فکرذهنش اینکه نمی تونه مقابل تیم هابزرگ برنده شدیالاقل نتیجه قابل قبولی گرفت

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار