شناسه خبر: ۱۱۴۶۲۷
لینک کوتاه کپی شد

هاشمی طبا:

خواندن سرود ملی الزامی نیست!

​به گزارش صبح تازه، مسئول سابق ورزش ایران می گوید پیش از این هم سابقه داشته که برخی از بازیکنان سرود ملی را نخوانند.

به گزارش صبح تازه از همشهری آنلاین به نقل از خبرورزشی ، بازی اول ایران مقابل انگلیس حواشی بسیاری را داخل و خارج زمین در پی داشت و با گذشت چند روز از این مسابقه بحث در خصوص آن هنوز ادامه دارد.یکی از حواشی مهم این بازی نخواندن سرود ملی توسط بازیکنان تیم ملی بود که واکنش‌های فراوانی را نیز به همراه داشت. این اتفاقات بحث در خصوص سیاسی شدن ورزش و ارتباط آن با مسائل روز سیاست را دوباره داغ کرده و نظرات مختلفی هم در خصوص آن وجود دارد.

مصطفی هاشمی‌طبا در این خصوص صحبت کرده است که در ادامه می‌خوانید:

نخواندن سرود توسط بازیکنان تیم فوتبال واکنش های متفاوتی را به همراه داشت.نظر شما در این باره چیست؟

به نظر من ما وقتی اصول را از دست می دهیم دچار مشکل می شویم. ما در این روزها روند جاری فوتبال را فراموش کرده ایم. برداشتیم کی روش را از آسمان آوردیم و دوباره کردیم سرمربی تیم ملی کشورمان. فوتبال ما دچار تلاطم بود و با این شرایط این تلاطم بیشتر شد.

این را خیلی ها می گویند که بچه های ایران در این بازی ها روحیه نداشتند و ...

پس چرا در بازی های دوستانه خوب بودیم و اتفاقا موفق هم شدیم. به هر حال کار فوتبال ما با این شکست خیلی مشکل است.

شما قبل از این بازی گفته بودید که ایران می تواند انگلیس را شکست دهد.

من ابراز امیدواری کرده بودم. طبیعتا می شود قبل از هر مسابقه ای درباره آن نظر داد. این طبیعی است. البته من نگفته بودم که حتما انگلیس را می بریم گفتم امیدوارم برنده شویم.

به نظر شما تیم ملی می تواند از گروه خودش به مرحله بعدی صعود کند؟

فوتبال ما در حدی نیست که بتوانیم صعود کنیم. ضمن اینکه فضا در فضای مجازی چندان مناسب نیست و تیم ملی از این اتفاق آسیب های زیادی دیده است.

خیلی ها می گویند که خواندن سرود الزامی ندارد و ...

الزامی نیست و این را قبول دارم. حقیقت را نباید از یاد برد. شما بروید فیلم های قدیمی بازی های تیم ملی را ببینید. خیلی از بازیکنان هستند که سرود را نخوانده اند اما سرود بخشی از وجود آدم است. حالا خیلی ها با شور آن را می خوانند و خیلی ها هم نمی خوانند. این اتفاق حالا برجسته شده است اگر نه بازیکنان گاهی دست را به نشانه احترام و عشق و علاقه روی قلب شان می گذاشتند و این قلب یعنی میهن و میهن پرستی. این یک بدعت است که بچه ها از کلاس اول تا وقتی که می میرند سرود را حفظ هستند. می شود یک چیزی بگویم؟

روزی یک مربی کره ای در تکواندو صبح که آمده بود به شاگردانش تمرین بدهد به آنها گفته بود که سرود ملی را بخوانند. بچه ها نتوانسته بودند بخوانند. ایشان گفته بود اگر تا ظهر نخوانید دیگر پیش من نیایید. منظور این است که خواندن سرود تیم ملی باعث افتخار است.

پس شما معتقد هستید که جو به وجود آمده در فضای مجازی خیلی به این مسائل دامن زده است؟

به نظرم برجسته شده است. به نظر بنده اشتباه خیلی از رسانه ها این است که ورزش را سیاسی می کنند.

یعنی ورزش از نظر شما سیاسی نیست؟

چه ربطی به هم دارند؟ الان شکست دادن آمریکا چه ربطی به سیاست دارد؟ یا اگر ما از انگیس باخته ایم یعنی سیاست در آن نقش داسته؟ ما در ورزش مبارزه می کنیم و اینجا جای تنفر نیست.

نظر شما درباره بازی با ولز و آمریکا چیست؟

دلم می خواهد صعود کنیم اما فوتبال قائل به پیش بینی نیست و من هم این ویژگی را ندارم. به عنوان یک ایرانی دوست دارم که این اتفاق تحقق پیدا کند.

کد خبر 722708

منبع: خبرآنلاین

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار