خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۵۳۱۳
لینک کوتاه کپی شد

دغدغه شیرین این روزهای علی دایی!

بعد از کریستیانو رونالدو، حالا لیونل مسی، دیگر اسطوره تاریخ فوتبال جهان هم به چند قدمی علی دایی رسیده و رکورد او را تهدید می‌کند. این یکی همان موضوع جدیدی است که باعث شده نام علی دایی دوباره مطرح شود.

دغدغه شیرین این روزهای علی دایی!

به گزارش صبح تازه، روزنامه شرق نوشت: «اسم علی دایی، اسطوره فوتبال ایران، در روزهای اخیر بارها به گوش رسیده است. دلیل آن البته ارتباطی با مسائل و موضوعات فوتبالی ندارد و بسته به رخدادهای گوناگون در ایران، نامی از او هم در این بین مطرح شده است. در واقع از زمان فوت مهسا امینی تا ‌الان، نام علی دایی در فضای مجازی و حقیقی به میان آمده و کمتر کسی کاراکتر ورزشی او را در این برهه مورد قضاوت قرار داده است ... در بین تمامی اتفاقاتی که بر علی دایی در این چندوقت گذشته، حالا اسم او در رسانه‌های دنیا بار دیگر به دلیل کاملا فوتبالی به میان آمده است. مردی که دعوت قطری‌ها برای حضور در جام جهانی را همین چند هفته پیش رد کرده، حالا در حاشیه همین جام به صدر اخبار برگشت تا نشان دهد کاری که او با پیراهن تیم ملی ایران در سال‌های متمادی انجام داده چه ارزشی داشته است.

ماجرای جدید همان داستان تعداد گل‌های ملی علی دایی است. این آمار و افتخاری که دایی با پیراهن ایران به نام خودش ثبت کرده بود، سال‌ها، باعث شده بود تا او را در صدر برترین گل‌زنان تاریخ ملی قرار دهد. علی دایی در زمان بازی، ۱۰۹ بار دروازه رقبا را گشود تا شم بالای گل‌زنی‌اش را به رخ بکشد. این آمار اگرچه تا مدت‌ها در دست این اسطوره ایرانی بود ولی سرانجام به دست کریستیانو رونالدو، مهاجم تیم ملی پرتغال و یکی از بهترین‌های تاریخ فوتبال شکسته شد. رونالدو با عبور از علی دایی به صدر رسید و این روزها با ۱۱۸ گل، ۹ گل بالاتر از علی دایی ایستاده است. از آنجا که مدت‌هاست دایی با دنیای فوتبال خداحافظی کرده، بدیهی است که قرار است برای همیشه در همان عدد ۱۰۹ بماند ولی رونالدو همچنان فرصت افزایش رکورد را دارد.

این موضوع ولی پایان کار نیست؛ چراکه بعد از کریستیانو رونالدو، حالا لیونل مسی، دیگر اسطوره تاریخ فوتبال جهان هم به چند قدمی علی دایی رسیده و رکورد او را تهدید می‌کند. این یکی همان موضوع جدیدی است که باعث شده نام علی دایی دوباره مطرح شود. در واقع پنج گلی که لیونل مسی در جام جهانی ۲۰۲۲ تا به اینجا وارد دروازه رقبا کرده، تعداد گل‌های این اسطوره آرژانتینی را به عدد ۹۶ رسانده است. لئو حالا به ۱۳ گل دیگر احتیاج دارد تا به رکورد علی دایی برسد. درست مثل همان داستان کریستیانو رونالدو و علی دایی، گل‌شماری مسی برای رسیدن به اسطوره فوتبال ایران هم همین روزها شروع شده و در هر دیداری که مسی گل‌زنی می‌کند، فرصتی برای مطرح‌شدن دوباره اسم علی دایی هم دست می‌دهد. لئو یک دیدار در فینال جام جهانی در پیش دارد که همین موضوع فرصت مناسبی در اختیارش می‌گذارد تا قبل از سال میلادی جدید یک گام دیگر به علی دایی نزدیک شود.

از آنجا که او این شایعه را رقم زده که قطر آخرین جام جهانی‌اش است، پس ماجرای خداحافظی‌اش از تیم ملی آرژانتین، بعد از همین جام منتفی است و دست‌ کم می‌خواهد یکی - دو سال دیگر با پیراهن آرژانتین بازی کند. البته که با توجه به میزان آمادگی مسی، هیچ بعید نیست تعداد این سال‌ها افزایش پیدا کند. بدیهی است که حتی اگر همین دو سال هم فرصت باقی مانده باشد، باز مسی توان شکستن رکورد علی دایی را دارد.

علی دایی پیش‌تر در داستان شکسته‌شدن رکوردش به دست کریستیانو رونالدو از این موضوع به‌ عنوان افتخار مهمی برای خودش یاد و عنوان کرد که وقتی بازیکن بزرگی مثل رونالدو چنین دستاوردی را تکرار کرده، اهمیت کار او بیشتر به چشم می‌آید. در چنین شرایطی حالا نزدیک‌شدن لیونل مسی به علی دایی، دغدغه شیرینی برای این اسطوره ایرانی خواهد بود؛ مردی که البته هر چقدر خارج از ایران مورد احترام است، در داخل با بی‌مهری روبه‌رو شده است‌... .»

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار