شناسه خبر: ۱۱۶۲۴۷
لینک کوتاه کپی شد

شوک بزرگ به استقلال!

بازی رسانه‌ای کی می‌آید، کی ‌می‌رود چند روزی است به اوج رسیده و درباره اینکه کدام بازیکنان احتمالاً در فهرست خروجی استقلال قرار خواهند گرفت و چه بازیکنانی مد نظر هستند، خبرهای متعددی در رسانه‌ها بخصوص فضای مجازی و برخی کانال‌های غیررسمی منتشر شده است.

شوک بزرگ به استقلال!

به گزارش صبح تازه، گاهی صحبت از توافق با ثابت ایمانی و فلاح می‌شود و گاهی نیز درباره توافق با هافبک خارجی مورد نظر ساپینتو خبرهایی در برخی رسانه‌ها به گوش می‌خورد.

این اخبار در شرایطی منتشر می‌شود که استقلال تا این لحظه عملاً قادر به فعالیت در نقل و انتقالات نیست و تا زمانی که تکلیف پرونده‌های خارجی را مشخص نکند نمی‌تواند بازیکنی را جذب کند.

درباره اینکه پنجره نقل و انتقالات باشگاه استقلال نیز چطور باز خواهد شد، باشگاه استقلال هیچ اطلاع‌رسانی دقیق و رسمی نداشته است. گفته می‌شود شاید در این برهه نیاز به پرداخت بدهی استراماچونی نباشد در حالی که آخرین خبرها حکایت از پرداخت قطعی طلب این مربی ایتالیایی داشت.

البته اگر باشگاه استقلال در این مقطع نیازی به پرداخت بدهی استراماچونی نداشته باشد و بتواند با تعیین تکلیف پرونده مالی هرویه میلیچ و گابریل پین در نقل و انتقالات نیم فصل فعالیت کند شاید در ظاهر امیدبخش باشد اما پرداخت نکردن بدهی به این مربی ایتالیایی منجر به افزایش بدهی خواهد شد و همان‌طور که در ماه‌های گذشته نیز اتفاق افتاده، باز هم بر طلب این مربی از باشگاه استقلال افزوده خواهد شد و جریمه روی جریمه خواهد آمد!

با این حال شاید برخی مسئولان باشگاه استقلال که از آینده خود در این باشگاه اطمینان ندارند از چنین شرایطی استقبال کنند و بدون اینکه توجهی به پرداخت بدهی استراماچونی داشته باشند، با پرداخت بدهی پین و میلیچ به فعالیت در نقل و انتقالات بپردازند و کلی سر و صدا راه بیندازند اما جذب بازیکنان جدید تنها در شرایطی برای هواداران استقلال جذاب خواهد بود که همه سرمایه‌های این تیم حفظ شوند، نه اینکه برخی بازیکنان در نقل و انتقالات از استقلال جدا شوند و این تیم تضعیف شود.

برای مثال باید به روزبه چشمی اشاره کرد که در قراردادش با باشگاه استقلال ‌بندی وجود دارد که هر زمان از نقل و انتقالات با پیشنهاد خارجی مواجه شد می‌تواند با پرداخت مبلغی این باشگاه را ترک کند!

بدون شک اگر روزبه چشمی در نقل و انتقالات نیم فصل از استقلال جدا شود و به تیم دیگری برود، ولو اینکه مبلغ قابل توجهی از این انتقال عاید باشگاه استقلال شود، باز هم جدایی او یک شکست بزرگ برای مدیران باشگاه خواهد بود.

جدایی چشمی از لحاظ فنی لطمه بزرگی بر پیکره باشگاه استقلال خواهد بود، اما ظاهراً برخی مسئولان باشگاه استقلال براین باورند که فروش چشمی در این برهه از لحاظ مالی می‌تواند به سود آنها باشد در حالی که چشمی اکنون به یک بازیکن کلیدی در خط میانی استقلال تبدیل شده و حتی اگر سران باشگاه استقلال موفق به جذب یک هافبک خارجی ایده‌آل شوند باز هم جای خالی او در ترکیب استقلال پر نخواهد شد.

جدایی احتمالی چشمی در میانه‌های راه از تیم استقلال باب میل سرمربی هم نیست و حتی ساپینتو نیز به ماندن چشمی تا آخر فصل در استقلال تأکید دارد و بارها به مترجم خود گفته به مسئولان باشگاه استقلال بگوید که تحت هیچ شرایطی اجازه ندهند این بازیکن از استقلال جدا شود و به تیم دیگری برود.

این خواسته اما ممکن است در هیأت مدیره باشگاه استقلال وتو شود و اعضا به این نتیجه برسند که فروش چشمی در این مقطع به لحاظ مالی به سود آنها خواهد بود که اگر چنین تصمیمی اتخاذ شود استقلال و ساپینتو با یک شوک بزرگ فنی مواجه خواهند شد.

حال اگر سعید مهری یا زبیر نیک‌نفس اکنون در شرایطی بودند که می‌توانستند دغدغه‌های ناشی از جدایی چشمی از استقلال را از بین ببرند می‌شد رفتن این بازیکن به تیم‌های خارجی را توجیه کرد اما حقیقت این است که در فصل جاری هیچ یک از هافبک‌های دفاعی استقلال نتوانستند عملکرد امیدبخشی داشته باشند و عملاً چشمی بهترین بازیکن برای این پست به شمار می‌رود که جدایی‌اش ضربه مهلکی به خط میانی استقلال وارد خواهد آورد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار