خبر فوری :
شناسه خبر: ۱۱۶۶۰۶
لینک کوتاه کپی شد

مزایده جدید سرخابی‌ها در راه است

به گزارش صبح تازه، رییس سازمان خصوصی سازی گفت: بلوک ۵۱ درصدی باشگاه پرسپولیس ۱۷ اسفند ماه به مزایده گذاشته خواهد شد.

مزایده جدید سرخابی‌ها در راه است

به گزارش صبح تازه  ،حسین قربانزاده در نشست عرضه بلوک ۵۱ درصدی سرخابی ها اظهار کرد: پس از اینکه ۱۰ درصد از سهام دو باشگاه به سهامداران خرد قرار گرفت ۹۰ درصد برای عرضه بلوکی مطرح شد که در جلسه هیات واگذاری ۵۱درصد تصویب شد.

وی با بیان اینکه سهام بلوکی پرسپولیس ۱۷اسفند به مزایده گذاشته خواهد شد، افزود: به دلیل اینکه صورت های مالی استقلال به تایید سازمان حسابرسی نرسیده زمان عرضه آن مشخص نیست و اگر این باشگاه به تعهدات خود پایبند باشد احتمالا تا شنبه آینده شاهد آگهی عرضه سهام استقلال نیز خوایم بود.

رییس سازمان خصوصی سازی گفت: هیات واگذاری به نسبت تشویق ها و تخفیف هایی که برای دو باشگاه در نظر گرفته تا سرمایه‌گذاران ورزشی به این حوزه ورود کنند.

معاون وزیر اقتصاد بیان کرد: با عرضه در مجموع ۶۱ درصد واگذاری دو باشگاه خریداران کنترل دو باشگاه را در اختیار خواهند گرفت تا شاهد کارایی و بهره وری بیشتر در عرصه اقتصاد ورزشی باشیم.

قربان زاده تصریح کرد: خریدار پرسپولیس با پرداخت ۵۴۰ میلیارد تومان نقد و استقلال با پرداخت ۴۶۰ میلیارد تومان نقد می توانند کنترل آن را در اختیار بگیرند البته این رقم ها قیمت مصوب هیات واگذاری است، البته در صورت بالا نرفتن رقم تابلووی تأکید کرد: مبلغ هر قسط پرسپولیس ۳۰۰ میلیارد تومان و استقلال ۲۶۶ میلیارد تومان است که به دلیل ارزش گذاری متفاوت دو باشگاه بوده است.

معاون وزیر اقتصاد بیان کرد: اهلیت و صلاحیت خریداران توسط کارگروه پایش اهلیت بررسی می شود و سرنوشت دو باشگاه خط قرمز سازمان خصوصی سازی است و همه حساسیت ها در این زمینه بررسی خواهد شد.

وی درباره درآمد اصلی و پایدار دو باشگاه گفت: در دنیا این درآمد از محل حق پخش است بر این اساس پیشنهادی در کمیسیون تلفیق مطرح است که به همه تیم های لیگ برتر با یک منطق حق پخش به نسبت رتبه جدول و پخش تلویزیونی پرداخت شود که طبیعتاً این دو باشگاه سهم بیشتری کسب خواهند کرد.

قامت معاون سازمان خصوصی سازی نیز در این نشست اظهار کرد: ارزش کل پایه سهام قابل عرضه باشگاه پرسپولیس ۲۷۳۶ میلیارد تومان و باشگاه استقلال ۲۳۸۶ میلیارد تومان است که ۲۰درصد آن باید به صورت نقدی پرداخت شود و اولین قسط ۱.۵ سال پس از خرید پرداخت می‌شود.

وی افزود: مدت زمان پرداخت اقساط ۶ ماهه و طی ۶ سال است.معاون سازمان خصوصی سازی درباره شرایط عمومی متقاضیان گفت: عدم مالکیت دو باشگاه ،عرضه بلوک سهام با رعایت دستورالعمل اجرایی روش انتخاب مشتریان راهبردی و احراز و پالایش اهلیت مدیریتی در واگذاری صورت خواهد گرفت، چنانچه عدم صلاحیت در هر مرحله ای محرز شود سازمان خصوصی سازی حق اقدام به فسخ خواهد داشت، نداشتن بدهی بانکی، عدم سوء پیشینه، ممنوع المعامله نبودن، نداشتن بدهی سررسید شده به سازمان خصوصی سازی توسط فرابورس بررسی می شود.

وی تصریح کرد: متقاضیان باید برای منابع جدید و پایدار اقدام کنند، مدیریت هزینه و راهبرد جذب بازیکنان و کادر فنی داشته باشند، بدهی های معوق را کاهش دهند، از باشگاه را از زیان انباشته خارج و به سودآوری پایدار برسانند و برای تقویت و توسعه تیم های پایه و کسب درآمد از این محل، هدف گذاری جایگاه و رتبه تیم در آسیا و باشگاه های کشور برنامه داشته باشند در صورت عدم ایفای این تعهدات سازمان خصوصی سازی حق فسخ قرارداد را دارد.

قامت ادامه داد: در مدت یکسال باید بدهی‌ها به یک سوم کاهش یابد و در صورت عدم ایفای تعهد، معادل ۱۰درصد بدهی ها جریمه خواهد شد همچنین رتبه دو تیم در دو سال متوالی نباید از چهارم کمتر باشد در غیر این صورت سازمان خصوصی سازی حق فسخ خواهد داشت.

وی همچنین به برخی مشوق های در نظر گرفته شده نیز اشاره کرد و گفت: حداقل ۵۰ درصد افزایش درآمد حاصل از برند، علائم تجاری و تبلیغات محیطی طی سه سال متوالی ۵ درصد از مبلغ یک قسط تخفیف داده می شود همچنین اگر درآمد حاصل از فروش بازیکن‌ طی ۵ سال از مجموع درآمد عملیاتی نسبت ۳۰ درصد را حفظ کند ۵ درصد از مبلغ یک قسط تخفیف داده می شود و در صورت قهرمانی در آسیا ۲۰ درصد از مبلغ یک قسط و در صورت قهرمانی در لیگ ۵ درصد از قرارداد مشمول تخفیف می شود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار