شناسه خبر: ۱۱۷۱۹۶
لینک کوتاه کپی شد

هندی‌ها برای جذب کدام ستاره‌های ایرانی میلیاردی خرج کردند؟

کبدی ایران هر ساله در لیگ ستارگان هند چندین لژیونر دارد که دستمزدهای خوبی می‌گیرند.

هندی‌ها برای جذب کدام ستاره‌های ایرانی میلیاردی خرج کردند؟

به گزارش صبح تازه؛ کبدی ایران هر ساله چندین لژیونر در لیگ ستارگان هند یا همان پروکبدی دارد. هر چند درآمد همه بازیکنان در این لیگ یکسان نیست اما بازیکنان مطرح و سطح بالا رقم‌های خوبی دریافت می‌کنند.

در نهمین دوره این مسابقات کبدی ایران ۱۴ لژیونر داشت که آنها در تیم‌ها مختلف مشغول بودند. درآمد همه لژیونرها یکسان نیست اما سطح درآمد آنها از لیگ ستارگان هند نسبت به لیگ ایران بسیار نجومی است.

در لیگ کبدی ایران بهترین بازیکنان ایران برای یکسال حداکثر قراردادهای ۱۵ میلیونی دارند اما رقم قراردادها در لیگ ستارگان هند بسیار بالا است. در اول فصل پروکبدی بازیکنان به صورت مزایده‌ای به فروش می‌رسند و کف قرارداد برای بازیکنان سطح یک از ۳۰ لک هندی (هر ۱۰ لک حدودا معادل ۵۱ میلیون تومان)، سطح ۲ از ۲۰ لک و بازیکنان سطح ۳ از ۱۰ لک شروع می‌شود. 

درآمد بازیکنان ایرانی هم در این لیگ از حدود ۵.۵ میلیارد تومان شروع می‌شود و هر بازیکن بسته به نوع عملکرد و توانایی‌اش قرارداد می‌بندد. البته بازیکنان از این مبلغ قرارداد باید مبالغی را به کشور هند و فدراسیون ایران مالیات بدهند.

در این فصل ۳ لژیونر ایران گرانترین بازیکنان خارجی پروکبدی بودند که ۵ میلیارد و پانصد، ۳ میلیارد و پانصد و ۳ میلیارد دستمزد آنها برای یک فصل حضور در این‌ مسابقات بود. دو بازیکن دیگر ایرانی نیز مبالغ ۲ و یک میلیاردی دریافت می‌کنند و دستمزد سایر بازیکنان ایرانی زیر یک میلیارد است. 

از مجموع ۲۴۰ ورزشکار حاضر در پروکبدی ۱۴ نفر آنها ایرانی هستند که ۱۷ درصد کل نفرات را تشکیل می‌دهند. در این لیگ از کشورهای سریلانکا، نپال، بنگلادش، کره جنوبی و کنیا هر کدام دو ورزشکار حضور دارند. سایر ورزشکاران از هند هستند.

*نگاهی به عملکرد لژیونرهای ایران در لیگ ستارگان هندوستان:

فاضل اتراچالی

فاضل اتراچالی

فاضل اتراچالی در فصل ۹ کاپیتان تیم پونری بود. او با ۵۶ امتیاز، امتیازآورترین بازیکن تیمش در این فصل بود. اتراچالی علاوه بر بهترین دفاع در انجام وظیفه کاپیتانی هم عالی بود و در میان برترین کاپیتان‌های موفق این فصل قرار گرفت. اتراچالی حتی نسبت به هم تیمی ایرانی‌اش محمد نبی‌بخش هم حمایت خوبی داشت و او نیز ۳۶ امتیاز در این فصل کسب کرد.

محمد نبی‌بخش

محمد نبی‌بخش

محمدرضا شادلو (چیانه) رویکرد بی باکانه در دفاع داشت و با ۸۹ تکل دومین مدافع فصل نهم این مسابقات شد. او در زمین مسابقه ضریب موفقیت ۱۰۰ درصدی در دفاع داشت به طوری که در یک مسابقه با ۱۶ امتیاز تاریخ‌ساز شد. محمدرضا در روی تشک همراه سونیل زوج خوبی در دفاع کرنر برای تیم پاتنا بودند.

محمدرضا شادلو

محمدرضا شادلو

رضا میرباقری در فصل ۹ برای تیم قهرمان جیپور بازی کرد. او ارزش دفاعی خوبی به تیم اضافه کرد. میرباقری در اولین فصل حضورش ۱۶ بازی انجام داد و ۳۶ امتیاز کسب کرد.

رضا میرباقری

رضا میرباقری

امیرحسین بسطامی نیز از ۱۶ بازی ۲۴ امتیاز کسب کرد. او گران ترین بازیکن روز اول حراج بازیکنان بود و با قراردادی بیش از ۳ میلیاردی، سومین بازیکن گران‌قیمت خارجی فصل ۹ پروکبدی شناخته می‌شود. او یکی از چهره‌های کلیدی ایران است که عنوان قهرمانی نوجوانان جهان در سال ۲۰۱۹ را به دست آورد.

امیرحسین بسطامی

امیرحسین بسطامی

حیدرعلی اکرامی نیز در این فصل برای یومومبا بازی کرد. او از ۱۲ بازی ۳۴ امتیاز گرفت و در رده ۸۲ امتیازآورترین بازیکنان قرار گرفت. 

در جدول زیر عملکرد تمامی ۱۴ لژیونر ایران در فصل ۹ پرو کبدی هندوستان آمده است. 

رتبه نام ورزشکار تعداد بازی امتیاز نام تیم رتبه تیم
۲۸ محمدرضا شادلو چیانه ۲۰ ۸۹ پاتنا دهم
۴۷ فاضل اتراچالی ۲۱ ۵۶ پانری دوم
۷۲ محمد نبی‌بخش ۱۵ ۳۶ پانری دوم
۷۶ رضا میرباقری ۱۶ ۳۶ جیپور اول
۸۱ محسن مقصودلو ۱۶ ۳۴ تلگو دوازدهم
۸۲ حیدرعلی اکرامی ۱۲ ۳۴ یومومبا نهم
۱۰۰ امیرحسین بسطامی ۱۶ ۲۴ هاریانا هفتم
۱۹۹ محمد قربانی ۱ ۱ گوجرات هشتم
۲۱۴ سلیمان پهلوان ۳ ۱ بنگال  یازدهم
۲۱۵ محمد محلی ۲ ۱ هاریانا هفتم
- ابوذر مهاجر ۴ صفر یوهاوس چهارم
- حمید میرزایی نادر ۳ صفر تلگو دوازدهم
- غلامعلی کروکی صفر صفر یومومبا نهم
- رضا کتولی‌نژاد صفر صفر دابانگ ششم

 

 

 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار