شناسه خبر: ۱۱۸۵۶۹
لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیس هم در مسیر حذف از آسیا قرار گرفت!

با وجود این که باشگاه پرسپولیس مدارک خود برای دریافت مجوز حرفه‌ای‌سازی از سوی AFC را تکمیل کرده است اما سابقه بد گذشته باشگاه‌های ایران ممکن است دردسرهایی را برای این باشگاه ایجاد کند.

پرسپولیس هم در مسیر حذف از آسیا قرار گرفت!

به گزارش  صبح تازه از مشرق به نقل از مهر، باشگاه پرسپولیس پس از دریافت نواقص پرونده مرتبط با مجوز حرفه‌ای سازی خود از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ اقدام به حل و فصل آنها کرد اما ممکن است در انتهای کار مشکلاتی برای این باشگاه ایجاد شود.

این باشگاه طبق قوانین کنفدراسیون فوتبال آسیا علاوه بر پرداخت بدهی‌های خارجی در راستای شفافیت امور حقوقی خود نیز اقدام کرد تا بتواند تمام موارد لازم را رعایت کرده و مجوز حرفه‌ای سازی را پس از یک سال تعلیق و حذف از لیگ قهرمانان آسیا به دست آورد.

باشگاه پرسپولیس در حالی تمام مدارک اعلام شده از سوی فدراسیون فوتبال برای دریافت مجوز حرفه‌ای سازی را تهیه و ارسال کرده است که رقیب دیرینه‌اش نتوانست از پس آن برآید.

مشکلات اقتصادی باشگاه استقلال برای پرداخت طلب آندره استراماچونی سرمربی پیشین این تیم باعث شد تا تراز مالی این باشگاه برای ارائه به کمیته صدور مجوز حرفه‌ای منفی شده و با نقص گسترده مالی در پرونده جهت دریافت مجوز روبرو شود و علی فتح الله زاده با فشار گسترده هواداران استقلال ناچار به استعفا شود.

همین موضوع حساسیت دوباره رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را به همراه داشته است تا او بار دیگر پیگیر مسائل مرتبط با صدور مجوز حرفه ای شود.

باشگاه پرسپولیس تمام پرونده‌های مالی مرتبط با گذشته را که AFC در جریان آن قرار گرفته را پرداخت کرده است. همچنین هیچکدام از پرونده‌های مالی پرسپولیس در فیفا و دادگاه عالی ورزش باز نیست تا پرسپولیسی‌ها از این لحاظ نیز مشکل نداشته باشند اما سابقه فصل گذشته این باشگاه و حساسیت AFC روی امور حقوقی باشگاه همچون مالکیت و اساسنامه آن می‌تواند بار دیگر حسابرس‌های مالی و حقوقی AFC را برای اعطای مجوز حرفه ای سازی دچار تردید کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از حذف استقلال و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا در نامه‌ای رسمی از فدراسیون فوتبال ایران خواست تا تمام موارد مبهم این دو باشگاه را مشخص کرده و برای آنها ارسال کند.

حال باید دید آیا AFC این بار مشکلی برای بازگرداندن مجوز حرفه ای باشگاه پرسپولیس جهت حضور در لیگ قهرمانان آسیا پیدا خواهد کرد یا اینکه سرخپوشان بدون استرس راهی مهم‌ترین رقابت‌های باشگاهی قاره کهن خواهند شد.

منبع: مهر

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
 • حمید ارسالی در

  خفه شید چون استقلال حذف شده از حسادت تبلیغ وشیعه پراکنی در مورد تیم محبوب پرسپولیس نکنید مکرتان به خودتان برگرده حسودها

  • ناشناس ارسالی در

   لنگی

 • ع ارسالی در

  اگر‌مشگلی بوجود بیاید‌از داخل‌گرا میدهند فعلی که‌مشگلی ندارد اگر‌داخلیها‌اجازه بدهند‌و هوچیگری‌نکنند

ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار