شناسه خبر: ۱۱۸۹۱۷
لینک کوتاه کپی شد

حذف استقلال از آسیا قطعی شد

با اعلام محمدمهدی فروردین، مبلغ ۲ میلیون دلار برای تسویه با طلبکاران باشگاه استقلال، اختصاص داده شده است.

حذف استقلال از آسیا قطعی شد

به گزارش صبح تازه، نشست اعضای فراکسیون ورزش مجلس با حضور مدیران باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس و رئیس و اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، رئیس سازمان خصوصی سازی و جمعی از نمایندگان در محل کمیسیون تلفیق برگزار شد.

محمدمهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس در تشریح این جلسه گفت: با توجه به اتفاقاتی که اخیراً پیرامون باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس رقم خورده است، فراکسیون ورزش به این موضوع ورود کرد تا مسائل و مشکلات دو باشگاه مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کم کاری‌هایی در مدیریت گذشته دو باشگاه صورت گرفته که دو باشگاه را دچار مشکل کرده است، گفت: آنچه که مشخص شد این بود که در حال حاضر دولت، مجلس و سازمان خصوصی‌سازی باید اقدامات فوری برای حل مشکلات دو باشگاه اتخاذ کنند. مقرر شده تا رقم 2 میلیون دلار برای پرداخت بدهی باشگاه استقلال از بانک شهر به صورت تسهیلات در اختیار این باشگاه قرار گیرد تا نسبت به خطرات احتمالی کسر امتیاز از این تیم اقدامات لازم صورت گیرد، اما طبق توضیحات عنوان شده از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال امیدی به بازگشت باشگاه استقلال به لیگ قهرمانان آسیا نیست.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس اظهار امیدواری کرد: در آینده مکانیزم مشخصی برای انتخاب اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل دو باشگاه در نظر گرفته شود و ما نسبت به اخذ مجوزهای حرفه‌ای از سوی دو باشگاه نظارت‌های خود را ادامه خواهیم داد. مطالبی در خصوص وضعیت ورزشگاه آزادی مطرح بوده که امیدواریم مسائل این استادیوم نیز حل و فصل شود.

نماینده مجلس یازدهم ادامه داد: زمانی که باشگاه پرسپولیس وارد بورس شد، الزامات قانونی را رعایت کرده، به همین دلیل حساب باشگاه باز بوده، اما حساب استقلال به دلیل عدم رعایت این الزامات بسته است، لذا تفاوتی از نظر سازمان خصوصی‌سازی بین دو باشگاه وجود ندارد.

وی درخصوص برخورد با مقصران و مدیران سابق باشگاه استقلال گفت: اولویت ما حل مشکلات این باشگاه است تا دچار کسر امتیاز یا حتی سقوط نشود، پس از حل این مشکل، رسیدگی به کم کاری‌های صورت گرفته در سیستم مدیریتی باشگاه را دنبال خواهیم کرد.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار