شناسه خبر: ۱۱۵۷۰۰
لینک کوتاه کپی شد

افزایش سرمایه 91.000 میلیارد بانک ملت تایید شد

به گزارش صبح تازه؛ سازمان حسابرسی، افزایش سرمایه 91.000 میلیارد ریالی بانک ملت را از محل سود انباشته مورد تایید قرار داد.

افزایش سرمایه 91.000 میلیارد بانک ملت تایید شد

به گزارش صبح تازه از روابط عمومی بانک ملت، این بانک در اطلاعیه‌ای، اظهارنظر حسابرس  و بازرس قانونی (مؤسسه حسابرسی سازمان حسابرسی) را درباره گزارش توجیهی هیات مدیره برای افزایش سرمایه از مبلغ 262.000 میلیارد ریال به مبلغ 472,000 میلیارد ریال از محل سود انباشته روی سامانه کدال قرار داد.

بر اساس این گزارش، سازمان حسابرسی در گزارش خود اعلام کرده است که با درنظر داشتن آثار برآوردی بندهای توضیحی گزارش بررسی اجمالی دوره مالی منتهی به 31 شهریورماه 1401 بابت جبران کسری منابع صندوق بازنشستگی کارکنان بانک ها، کسری مالیات پرداختنی، کاهش ارزش انباشته تسهیلات اعطایی و تسعیر دارایی ها و بدهی های ارزی مطابق استانداردهای حسابرسی و آثار مطالبات بانک ملت از دولت، مانده قابل انتقال سود انباشته به سرمایه، مبلغ 91.000 میلیارد ریال است.

در عین حال، حسابرس تاکید کرده است که گزارش توجیهی آماده شده درباره افزایش سرمایه، به گونه‌ای مناسب تهیه و طبق استانداردهای حسابرسی ارائه شده است.

این گزارش حاکی است، هیات مدیره بانک ملت، استفاده از مزایای معافیت مالیاتی موضوع بند (ف) تبصره 2 قانون بودجه سال 1401 کل کشور، اصلاح ساختار مالی و توجه به سیاست های کلان بانک در زمینه افزایش کسب درآمد را به عنوان اهداف این افزایش سرمایه ذکر کرده است.

بر این اساس، انجام افزایش سرمایه 91.000 میلیارد ریالی بانک ملت از محل سود انباشته منوط به اخذ مجوز از بانک مرکزی و سازمان بورس خواهد بود.

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار