شناسه خبر: ۱۱۶۲۲۸
لینک کوتاه کپی شد

مشارکت بانک ملت و با حضور رییس جمهور اتفاق افتاد

افتتاح مجتمع فولاد بافق

به گزارش صبح تازه؛ مجتمع صنعتی فولاد بافق با مشارکت بانک ملت و با حضور رییس جمهوری به صورت رسمی، فعالیت خود را آغاز کرد.

افتتاح مجتمع فولاد بافق

به گزارش  صبح تازه از روابط عمومی بانک ملت، مجتمع فولاد بافق که چند سالی دچار رکود شدید و تعطیل شده بود بعد از تأمین اعتبارات لازم و اعطای تسهیلات ارزی و ریالی از سوی بانک ملت، در دومین سفر رییس جمهوری به استان یزد افتتاح شد و به چرخه تولید بازگشت.

رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت در حاشیه مراسم بهره برداری از این مجتمع با اشاره به سیاست این بانک در حمایت از شرکت های تولیدی و کمک به رونق تولید و اشتغال در کشور اظهار امیدواری کرد که آغاز به کار این مجتمع، بتواند در رشد و توسعه اقتصادی استان یزد، نقش بسزایی ایفا کند.

وی افزود: بانک ملت اقدامات متعددی را در حمایت از بخش تولید و به ویژه پروژه های پیشران انجام داده و حمایت و مشارکت در آغاز به کار مجدد مجتمع فولاد بافق، از جمله این اقدامات است.

بر این اساس، واحد آهن اسفنجی مجتمع فولاد بافق با ظرفیت 800 هزار تن در سال در مجاورت معدن سنگ آهن چغارت و گندله سازی سه چاهون واقع شده که علاوه بر اشتغال زایی مستقیم برای ۳۰۰ نفر و اشتغالزایی غیرمستقیم برای بیش از 1500 نفر و ایجاد ارزش افزوده مواد خام معدنی، در آبادانی و محرومیت زدایی منطقه سهم بسزایی خواهد داشت.

این گزارش حاکی است، طرح افزایش ظرفیت تولید آهن اسفنجی تا ۲.۵ میلیون تن و همچنین پروژه احداث کارخانه گندله سازی در دستور کار این مجتمع قرار دارد.

همچنین خط تولید «کلاف» مجتمع فولاد بافق با ظرفیت تولید ۵۵۰ هزار تن در سال شامل تولید انواع کلاف های صنعتی و ساختمانی راه اندازی شده است  که برای ۱۰۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد کرده است.

 
 

 

هم رسانی این مطلب را به دوستان خود برسانید.
وبگردی
ارسال نظر
پربازدیدترین
پربحث ترین
آخرین اخبار